українська російська англійська
Коментар АМКУ щодо розрахунків тарифів за послуги перевезення пасажирів у маршрутному транспорті
17.04.2014 | 14:50
Прес-служба Антимонопольного комітету України

Варто зазначити, що контроль органами Антимонопольного комітету України за діями органів влади, органів місцевого самоврядування при встановленні ними цін і тарифів здійснюється через механізм погодження відповідних проектів рішень. Тобто, до повноважень Комітету належить погодження порядку встановлення тарифів, а не розмірів тарифів.

Відповідно до частини дев’ятої статті 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» органи місцевого самоврядування формують мережу міських автобусних маршрутів загального користування і здійснюють у межах своїх повноважень контроль за дотриманням законодавства у сфері автомобільного транспорту на відповідній території.

Таким чином встановлення обґрунтованості розміру тарифів на послуги перевезення пасажирів автомобільним транспортом належить до компетенції відповідних органів державної влади та місцевого самоврядування, які мають всі необхідні засоби регулювання для впливу на перевізників міських автобусних маршрутів загального користування на відповідній території.

У разі невиконання регуляторами своїх функцій громадяни та суб’єкти господарювання мають право звертатися з відповідною заявою до органів Антимонопольного комітету України.

Також повідомляємо, що на сьогодні територіальними відділеннями Комітету в межах компетенції досліджується питання щодо дотримання законодавства про захист економічної конкуренції при зміні розміру тарифів на зазначені послуги, зокрема щодо виявлення фактів антиконкурентних узгоджених дій автоперевізників під час підвищення ними розміру тарифів на свої послуги, а також виявлення ознак зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку.

У разі виявлення у ході цього дослідження ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції органами Комітету вживатимуться заходи, передбачені законодавством.

 

версія для друку