українська російська англійська
Залізничники України, Росії, Молдови та Білорусі узгоджують графік руху поїздів на 2014 – 2015 роки
22.04.2014 | 17:03
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Уповноважені представники залізничних адміністрацій України, Росії, Молдови та Білорусі на спільній нараді у Мінську, що пройшла 17–18 квітня, опрацювали пропозиції щодо обсягів руху пасажирських поїздів у сполученні зі станціями АР Крим. Так, залізничними адміністраціями попередньо опрацьовано для подальшого погодження прокладення 32 ниток графіка руху для курсування пасажирських поїздів до півострова.

Зокрема, для поїздів формування Укрзалізниці планується прокласти 13 ниток графіка для курсування 17 пар пасажирських поїздів. Для ВАТ «РЖД» планується прокласти 11 ниток графіка, для поїздів формуванням Кримської дирекції залізничних перевезень – 4 нитки та для Білоруської залізниці також 4 нитки.   «Найпопулярніші поїзди, що курсують між материковою частиною України та АР Крим у графіку руху на 2014–2015 роки, будуть збережені», – зазначають фахівці Укрзалізниці.

Наразі Укрзалізниця з причетними міністерствами та відомствами погоджує розміри руху поїздів у сполученні зі станціями Криму та вже до 1 травня 2014 року планується внести відповідні корегування до графіка руху на 2014 – 2015 роки, щоб відновити попередній продаж квитків.

Нагадаємо, корегування графіка руху поїздів на 2014–2015 роки викликане значним зменшенням пасажиропотоку до АР Крим та введенням додаткових зупинок для огляду поїздів. Зокрема, прикордонною службою України передбачені перевірки поїздів на станціях Мелітополь, Херсон, Новоолексіївка. Також на станції Джанкой проводиться несанкціонований контроль пасажирських поїздів так званою «самообороною Криму», що призводить до збільшення часу перебування поїздів у дорозі та зменшення часу в пунктах обороту.

Окрім цього, на основі моніторингу пасажиропотоку залізничні адміністрації сусідніх країн планують до 25 квітня підготувати узгоджені пропозиції для встановлення розмірів руху пасажирських поїздів прямого міжнародного сполучення.

Також фахівці працюють над зменшенням періоду попереднього продажу квитків, які Укрзалізниця реалізує за 45 діб до відправлення поїзда.

Узгоджуються і питання взаємодії автоматизованих систем залізничних адміністрацій. Оскільки російська сторона поінформувала про внесення змін в нормативно-довідкову інформацію АСУ «Експрес-3», зокрема в мережеву розмітку станцій Криму, і присвоїла їм нові коди, виникла необхідність узгодження взаємодії систем продажу проїзних документів АСУ ППУ та «Експрес-3». Адже такі дії Росії можуть призвести до зміни внутрішнього тарифу у сполученні УкраїнаКрим на міжнародний. Дані питання будуть узгоджені під час спільної наради 24–25 квітня 2014 року у Москві.

 

версія для друку