українська російська англійська
Реалізація молодіжної політики в Черкаській області протягом I кварталу 2014 року
28.04.2014 | 15:11
Черкаська ОДА

10 січня 2013 року управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської обласної державної адміністрації уже вп’яте, починаючи з 2010 року, було проведено конкурс проектів пропозицій громадських організацій та ініціативних груп для включення в календарний план управління і подальшої фінансової підтримки.

Проекти пропозицій від громадських організацій та ініціативних груп оцінено за такими основними критеріями: відповідність пріоритетним соціальним проблемам, актуальність, ефективність, залучення додаткових позабюджетних коштів, собівартість, подальша реалізація без додаткового державного фінансування та реалістичність.

Визначені пріоритети діяльності управління для формування плану й обсягів фінансування на 2014 рік з питань становлення та розвитку молоді:

1. Створення умов для інтелектуальної і творчої самореалізації, самовдосконалення обдарованої молоді для виявлення й розвитку її творчого потенціалу.

2. Пропаганда та формування здорового способу життя, свідомого ставлення молоді до збереження здоров’я, боротьби зі шкідливими звичками.

3. Видання інформаційно-просвітницьких матеріалів на тему профілактики поширення ВІЛ/СНІДу та негативних проявів у молодіжному середовищі.

4. Сприяння розвитку підприємницьких ініціатив молоді, надання інформаційних послуг.

5. Утвердження патріотизму, духовності, моральності та формування загальнолюдських цінностей.

6. Інформаційно-просвітницькі заходи з питань профілактики торгівлі людьми та гендерної рівності.

7. Підтримка сімей соціально незахищених верств населення.

До плану заходів управління у справах сім’ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації на 2014 рік подано 25 проектів пропозицій 17 громадськими організаціями та 2 ініціативними групами.

Підбито підсумки конкурсу, визначено 18 проектів переможців з метою подальшого їх включення в календарний план управління та фінансової підтримки.

1. Ініціативна група викладачів та студентів музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського (IX обласний конкурс вокалістів «Пісенні вітрила»).

2. Ініціативна група «Творче об’єднання «Пропозиція» (Семінар-треніг «Розвиток акторської та авторської майстерності серед представників молодіжних творчих колективів гумористичного спрямування «Лісовий кубок КВН»).

3. Ініціативна група «Творче об’єднання «Пропозиція» (I український фестиваль авторської пісні «Край».

4. Черкаська благодійна організація ЛЖВ «Від серця до серця» (Медіашкола для майбутніх соціальних педагогів «Альтернатива»).

5. Спілка дитячих та юнацьких організацій Черкащини (Школа особистого зростання «Народження власного Я» для дітей з багатодітних, неповних та малозабезпечених сімей Черкаської області).

6. Черкаський обласний осередок Всеукраїнської громадської організації Асоціація сучасного та естрадного танцю України (Відкритий молодіжний чемпіонат Черкаської області з сучасного танцювального спорту «Танцюючий листопад» – 2014).

7. Черкаський обласний осередок Всеукраїнської громадської організації Асоціація сучасного та естрадного танцю України (Молодіжний фестиваль із сучасного танцювального спорту «Весняний вітер» – 2014).

8. Черкаська міська дитяча громадська організація «Грані» («Молодіжні субкультури – шлях до збереження здоров’я»).

9. Черкаська обласна молодіжна громадська організація «Форпост» («Профілактика вживання алкоголю серед учнівської молоді Черкащини»).

10. Черкаський обласний осередок «Ліги соціальних працівників України» (Обласна акція «Турбота та обачливість» до Дня пам’яті людей, які померли від СНІДу).

11. Черкаська благодійна організація ЛЖВ «Від серця до серця» (Щорічний літній терапевтичний табір для молоді Черкаської області «Ковчег»).

12. Черкаське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» (Проведення заходів щодо профілактики ВІЛ-інфекції до Дня пам’яті людей, які загинули від СНІДу під гаслом «Я маю силу. Силу жити!»).

13. Черкаське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» (Проведення заходів щодо профілактики ВІЛ-інфекції до Дня боротьби зі СНІДом під гаслом «Червону стрічку носять небайдужі!»).

14. Черкаське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» (Організація та проведення Літньої школи для 10-ти ВІЛ-позитивних підлітків та 10-ти всиновлювачів, прийомних батьків, опікунів/піклувальників).

15. Ініціативна група «Творче об’єднання «Пропозиція» (Проект «Чернеча гора» до 200-річчя від Дня народження Т.Г. Шевченка).

16. Черкаська міська молодіжна організація «станиця Черкаси – Пласту національної скаутської організації України» («Шевченківські дні»).

17. Благодійний фонд «Інсайт» (Молодіжна акція флеш-моб «Спілкуємось та діємо»).

18. Черкаська обласна громадська організація «Центр європейської та євроатлантичної інтеграції» («Формування гендерної культури в суспільстві, дотримання засад гендерної рівності»).

Протягом I кварталу 2014 року проводились молодіжні заходи.

Так, 14 лютого 2014 року в м. Черкаси управлінням спільно з Черкаським обласним молодіжним ресурсним центром проведено молодіжне свято та флеш-моб до Дня закоханих. Метою заходу є пропаганда здорового способу життя, формування сімейних цінностей у молодого покоління. Окрім того, це можливість учасників флеш-мобу виразити свою активну молодіжну позицію через спонтанний танець, показати позитив участі у таких заходах, дати молоді альтернативу щодо проведення свого дозвілля. Участь у заході взяли 50 осіб.

5 квітня 2014 року управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту спільно з ініціативною групою викладачів та студентів Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського проведено Х обласний конкурс вокалістів «Пісенні вітрила» з метою виявлення талановитих, перспективних виконавців віком із 12 до 25 років у вокальному жанрі та сприяння їх творчому зростанню, організації змістовного дозвілля молоді через створення умов для її реалізації. У заході взяли участь100 осіб.

 

 

 

версія для друку