українська російська англійська
Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості взяв участь у міжнародній конференції з енергетики
15.05.2014 | 19:25
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Вадим Улида взяв участь у міжнародній конференції на тему «Енергетична інфраструктура України: практичні аспекти інтеграції з енергосистемами країн Центральної Європи». Організатором конференції є Київський інститут енергетичних досліджень.

Учасників заходу привітали президент, голова стратегічної ради КІНЕД Олександр Нарбут, Посол Республіки Польща в Україні Генрік Литвин, Голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські, Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Крістоф Вайль.

Вадим Улида виступив під час дискусії «Трансформація енергетичної політики України». Серед учасників дискусії були керівник рефлексної групи високого рівня Енергетичного співтовариства Єжи Бузек, директор Секретаріату Енергетичного співтовариства Янез Копач, старший експерт Секретаріату Енергетичної хартії Флоріан Енке та голова спостережної ради «Kulczyk investments», голова комітету з розвитку відновлювальних джерел енергії в Україні Ян Кульчик.

У доповіді Вадим Улида зазначив про підтримку зусиль Єврокомісії та останніх ініціатив країн ЄС, спрямованих на зменшення монопольної залежності від одного джерела поставок енергоносіїв та наголосив, що принцип «енергетичної солідарності» може бути дуже ефективним інструментом подолання існуючого рівня монополізації джерел постачань природного газу. Також заступник Міністра прокоментував питання безперервності постачання природного газу з боку РФ в Україну та його транзиту до країн ЄС та підкреслив необхідність пошуку рішень спільно з Єврокомісією.

Вадим Улида також окреслив пріоритетні завдання співробітництва з ЄС та вектори розвитку енергетичної політики України.

Звертаючись до учасників дискусії, Вадим Улида зазначив: «Курс на проведення реформ в енергетичній галузі України засвідчує готовність України забезпечити ефективне та прозоре функціонування ПЕК, у більш широкому контексті, - працювати з Євросоюзом за єдиними правилами, чому цілком відповідає сьогоднішня філософія європейської інтеграції нашої держави, яка базується на свідомому розумінні, що енергетичні питання не повинні використовуватися як засіб політичного впливу або як загроза безпеці».

 

версія для друку