українська російська англійська
Заява МЗС України щодо порушення російською стороною освітянських прав в Автономній Республіці Крим
30.05.2014 | 18:16
Прес-служба МІНІСТЕРСТВА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ

МЗС України висловлює рішучий протест у зв'язку з діями російської сторони, спрямованими на відверте знищення системи освіти в тимчасово окупованій Росією Автономній Республіці Крим.

Численні звернення громадян, сигнали міжнародних правозахисних організацій, обурення батьків, вчителів і учнів ігноруються російською стороною. Шляхом тиску і залякування прискореними темпами відбувається насильницька русифікація багатонаціонального Криму.

Викликає особливе обурення намір окупаційної влади перетворити унікальний освітній заклад - єдину гімназію у м. Сімферополь з українською мовою навчання на російськомовну.

Відповідно до Закону України від 15 квітня 2014 року «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» відповідальність за порушення визначених Конституцією та законами України прав і свобод людини і громадянина на тимчасово окупованій території покладається на Російську Федерацію як на державу-окупанта відповідно до норм і принципів міжнародного права.

У зв’язку з цим закликаємо російську сторону до цивілізованого і поважливого ставлення до культурно-історичних, етнічних, цивілізаційних надбань цієї древньої землі і вимагаємо не порушувати прав кожного її мешканця на освіту рідною мовою.

30 травня ц.р. з цього приводу до МЗС РФ було передано офіційну ноту-протесту МЗС України.

 

 

версія для друку