українська російська англійська
Податківці ліквідували найбільший міжрегіональний конвертцентр в Україні
05.09.2014 | 13:56
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ ФІСКАЛЬНОЇ СЛУЖБИ

Оперативні співробітники фінансових розслідувань Державної фіскальної служби наприкінці серпня ліквідували міжрегіональний конвертаційний центр - найбільший за масштабом діяльності. Обсяг проведених злочинцями коштів - майже 5 мільярдів гривень.

Учасники злочинного угруповання з метою прикриття незаконних фінансових операцій зареєстрували та придбали більше 100 транзитно-конвертаційних підприємств у Харківській, Дніпропетровській, Київській областях та в Києві.

У ході відпрацювання злочинної схеми податківці встановили, що на банківські рахунки вказаних суб'єктів господарської діяльності перераховувались кошти підприємств реального сектору економіки з Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Київської областей, а також із Києва. Згодом кошти переводились у готівку і поверталися замовнику за винагороду в розмірі 7-8%.

Загальний обсяг «проконвертованих» центром коштів протягом 2012-2014 років склав майже 5 млрд. гривень. Ймовірні збитки бюджету по ПДВ - майже 900 млн. гривень.

Співробітники ДФС наклали арешти на 9 поточних рахунків підприємств, що входили до складу конвертаційного центру. Слідчо-оперативні групи провели 9 обшуків в офісах, банківських установах та в помешканнях організаторів. Під час обшуків було вилучено печатки підприємств конвертаційної групи та фірми-нерезидента, 1,3 млн. гривень готівки, документи і чорнову бухгалтерію транзитних фірм.

Триває слідство, у рамках якого проводиться активна робота щодо встановлення кола осіб, причетних до махінацій, як з боку бізнесу, так і з боку працівників фіскальної служби.

версія для друку