українська російська англійська
У МОН затвердили план заходів щодо відзначення 100-річчя Полтавського національного педагогічного університету
07.10.2014 | 15:07
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ ТА НАУКИ

7 жовтня відбулося засідання організаційного комітету з підготовки та проведення заходів щодо відзначення на державному рівні 100-річчя з часу заснування Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г.Короленка.

У засіданні взяли участь заступник Міністра освіти та науки Андрій Гевко, директор департаменту вищої освіти Юрій Коровайченко, представники вищих навчальних закладів.

Під час засідання Андрій Гевко нагадав, що 18 червня Верховна Рада України прийняла постанову «Про відзначення 100-річчя з часу заснування Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка». Відповідно до цієї постанови є ряд заходів, які повинно затвердити Міністерство. «100 років – це  велика історія, певні здобутки, про які мають дізнатися не лише у Полтаві, а й у всій Україні», – зазначив заступник Міністра.

Андрій Гевко повідомив, що МОН до 10 жовтня формує і затверджує план заходів, пов’язаних з підготовкою до ювілею. «Зрозуміло, що нині фінансувати проект буде нелегко, тож, аби належно організувати захід, доведеться покладатися на внутрішні ресурси», – зауважив заступник Міністра освіти і науки.

Заступник Міністра зазначив, що на рівні Міністерства вже вирішено питання з нагородженням колективу університету, а також його окремих представників.

Ректор Полтавського педагогічного університету, професор Микола Степаненко зауважив, що чіткий план дій з нагоди відзначення ювілею вже розроблено: «Серед переліку обов’язкових до виконання заходів організаційно-виховна, видавнича робота, загальне покращення матеріальної бази університету. Проекти, виконання яких контролювали особисто, зреалізовані. Зокрема, видали книги «100-літня історія» та «Подих 100-літньої історії». Там зафіксовано усі зміни, які відбувалися протягом часу існування навчального закладу».

За словами ректора, Полтавський педагогічний університет організував власний документальний проект, який презентують на урочистостях, а згодом його елементи зможуть використати для створення повноцінного фільму, що передбачено постановою Верховної Ради, але поки що не реалізовано. Над втіленням проекту мають працювати Державний комітет телебачення і радіомовлення України спільно з Полтавською обласною державною адміністрацією.

Долучилося до урочистостей і Державне підприємство «Укрпошта». Як і передбачалося, створено поштову марку та набір листівок, присвячених 100-річчю з часу заснування вишу. Роботи презентують на урочистостях.

Микола Степаненко повідомив, що святкування відбудеться 10 жовтня о 14 годині згідно із запланованою та ухваленою програмою. У свою чергу, заступник Міністра освіти та науки Андрій Гевко побажав відзначити ювілей на гідному рівні.

 

 

версія для друку