українська російська англійська
Черкаські рятувальники організували навчання для волонтерів
08.10.2014 | 14:47
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

На навчально-тренувальному майданчику державної пожежно-рятувальної частини №19 з охорони ПАТ «Азот» громадські активісти пройшли «курс молодого бійця». Волонтерам було доручено виконати ряд завдань: врятувати із диму «Яшку», без втрат пройти мінне поле, подолати вогневу смугу з перешкодами, ліквідувати пожежу, провести реанімаційні дії та зупинити кровотечу, вивести потерпілого зі стану ступору і паніки.

Під керівництвом досвідчених фахівців-саперів, газодимозахисників, вогнеборців, представників Червоного Хреста, військового хірурга та екстремального психолога волонтери освоїли ази першої реанімаційної, медичної та психологічної допомоги, випробували себе вогнем та димом. І хоча серед 25 учасників більшість мала практичний досвід дій у надзвичайних ситуаціях, зізнаються, що отримали багато нової інформації.

Після порятунку 80-кілограмового потерпілого із задимленого приміщення необхідно було не лише пройти через вогонь, а й подолати труби, палаючі лабіринти, висотні вежі та високі паркани. Проте з цим завданням впоралася навіть єдина жінка-волонтер - учасниця ГО «Громадський Блокпост» Світлана Кравцова.

- У теплодимовій камері було моторошно, оскільки майже нічого не видно, а коли «відключається» один із органів відчуття – це завжди неприємно і викликає паніку. Страшно було і під час проходження палаючої смуги перешкод, коли горіло волосся і плавилося взуття. Але це дуже корисний досвід, і якщо доведеться зайти у справжнє палаюче приміщення, думаю, я зможу акумулювати свою волю і надати допомогу тим, хто цього потребує, - прокоментувала Світлана.

Після тренувального етапу учасників чекав не менш складний піротехнічний майданчик, під час якого учасники вчилися розрізняти різні види боєприпасів та правильно знешкоджувати міни та «розтяжки».

У волонтерів виникло безліч питань до керівника групи піротехнічних робіт Володимира Кравця, адже він разом із іншими черкаськими саперами цілий місяць працював у звільненому Слов’янську, розміновуючи ТЕС та інші стратегічні об’єкти.

Не менш важливим та необхідним для громадських активістів виявився і медикопсихологічний етап. На цьому етапі одночасно працювали три навчальних пункти: на першій станції волонтери за допомогою манекена вчилися проводити серцево-легеневу реанімацію, на другій – накладати пов’язки та джгути для зупинки кровотечі, на третій – надавати екстрену психологічну допомогу у групах та в парах: долати ступор та паніку.

Оскільки на території ДПРЗ-1 по охороні ПАТ «Азот» одночасно працювало три навчальних майданчики усі 25 «бійців» Координаційної ради сил Майдану Черкащини змогли пройти весь курс підготовки усього за чотири години.

Приємним «бонусом» для громадських активістів виявився майстер-клас із в’язання вузлів та екскурсія підрозділом, під час якої кожен з них зміг оглянути унікальну протипожежну техніку.

 

Окрім цього, після завершення заходу активісти поділилися враженнями, заповнивши спеціальні опитувальні листи. Такий зворотний зв’язок дасть можливість фахівцям Управління з кожним разом удосконалювати навчальну програму.

«Сьогоднішні навчання – це черговий етап навчальної програми, яку, за ініціативи начальника Управління Віктора Гвоздя ми уже другий місяць впроваджуємо на теренах обласного центру. Практично щотижня у вищих навчальних закладах, на базі навчального центру Управління, пожежно-рятувальної виставки та аварійно-рятувального загону спецпризначення ми проводимо навчання волонтерів азам надання першої психологічної та медичної допомоги, а також прийомам проведення реанімаційних заходів. Сьогодні ж ми вирішили об’єднати усі ці курси в комплексні навчання і попрацювати з керівниками та активними учасниками таких громадських організацій як «Автомайдан Черкаси», «Ультрас Черкаси», «Громадський блокпост», «Громадський контроль», «Паритет», «Народна Самооборона», «Щит Черкаси» та «Велопатруль Черкаси», - зауважив перший заступник начальника Управління ДСНС у Черкаській області Сергій Сташенко.

Також він зазначив, що частина представників цих громадських формувань уже давно співпрацює з рятувальниками на волонтерських засадах, а подібні заходи дають можливість залучити до волонтерського руху ще більше людей, та збільшити кількість людей, що володіють правилами протипожежної безпеки.

Зважаючи на значну зацікавленість громадськості подібними заходами фахівці Управління планують навчальні курси «Ази рятувальних дій у надзвичайних ситуаціях» проводити на постійній основі. Вже наступного тижня рятувальники та представники Координаційної ради сил Майдану Черкащини зустрінуться за круглим столом, щоб обговорити плани та перспективи подальшої співпраці.

 

версія для друку