українська російська англійська
У Києві відбувся семінар на тему проведення закупівель у період АТО
27.10.2014 | 17:14
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Однією з головних тем сьогодення є державні закупівлі на потреби армії, які здійснюються силовими структурами у період проведення антитерористичної операції. Ці закупівлі повинні бути якнайбільш ефективними та оперативно здійснюватися. Про це йшлося у ході семінару «Проведення закупівель у період АТО».

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України сприяло спрощенню проведення процедур закупівель для військових потреб (так, 6 травня 2014 року внесено зміни до ст. 39 Закону в частині надання можливості здійснювати закупівлі за нагальною потребою у зв’язку з особливим періодом). Також за підтримки Мінекономрозвитку внесено законопроект «Про внесення зміни до статі 2 Закону (реєстр. № 5071 від 12.09.2014)», яким пропонується розширити перелік випадків, на які не поширюється дія Закону про закупівлі, якщо предметом закупівлі є товари, роботи і послуги, які здійснюються силовими структурами та іншими органами виконавчої влади для виконання поставлених завдань щодо відсічі збройної агресії, забезпечення недоторканності державного кордону та захисту Держави під час дії особливого періоду, введення надзвичайного стану та у період проведення антитерористичної операції.

«Сьогодні ми знаходимось тут не лише як чиновники, але і як громадяни. Усі державні структури сьогодні якнайбільше працюють для того, щоб вояки вчасно отримали необхідну зброю та обладнання, техніку, харчі. Від нас усіх залежить, чи будуть наші захисники забезпечені усім необхідним», – розповіла заступник директора департаменту державних закупівель та державного замовлення Міністерства економічного розвитку і торгівлі Лілія Дудник.

Учасники семінару, активно вступаючи в дискусію, поділилися своїми напрацюваннями та сподіваннями. У форматі обговорення представники силових відомств змогли знайти шляхи вирішення більшості наявних проблем у сфері держзакупівель.

«Проблеми в закупівлях для армії мають бути подолані. В умовах постійної військової загрози тил має працювати як годинниковий механізм. На це і спрямований семінар – зробити так, щоб різні державні структури працювали в зв’язці. На кону людські життя, тому ми докладемо усіх зусиль, щоб це дійсно було так», - заявив експерт Центру політичних студій та аналітики Віктор Таран.

Представники Мінекономрзвитку та Держфінінспекції пояснили силовикам спірні моменти законодавства та надали структуровану інформацію стосовно держзакупівель для армії та АТО. Своєю чергою, представники силових відомств отримали можливість уточнити власні алгоритми дій.

«Сьогодні ми дізналися багато нової інформації, яка допоможе краще організувати держзакупівлі для силовиків. Керівники усіх відомств вже спланували для себе необхідні завдання. Крок за кроком ми зробимо держзакупівлі максимально ефективними», – заявив полковник Генерального штабу Міноборони Тарас Молодій.

Учасники та організатори висловили сподівання, що подібні семінари і надалі будуть проводитися для представників державних структур та відомств.

«Ми сподіваємось, що ця зустріч підніме на новий рівень комунікацію між різними відомствами, а отримана інформація допоможе силовикам проводити держзакупівлі максимально ефективно. Крок за кроком, армія стає сильнішою і сьогоднішній тренінг показав, що цей процес триватиме й надалі»,  – констатував на завершення координатор проектів Представництва Фонду Фрідріха Науманна за свободу Володимир Олійник.

Захід відбувся за участю представників Міністерства оборони, МВС, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішнього розвитку та інших силових структур. Вони прослухали рекомендації від представників Мінекономрозвитку, Держфінінспекції та громадських експертів Центру політичних студій та аналітики.

 

версія для друку