українська російська англійська
У МОЗ відбулася міжвідомча робоча нарада з питань протидії лихоманці Ебола в Україні
29.10.2014 | 17:24
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Прес-служба Міністерства охорони здоров’я На виконання доручення КМУ від 14 жовтня 2014 року з метою координації заходів щодо попередження занесення і поширення на території України хвороби, спричиненої вірусом Ебола, у МОЗ України під головуванням заступника Міністра – керівника апарату Альони Терещенко та за участі представників ДСЕС, Міноборони, СБУ, Мінагрополітики, Держветфітослужби, МВС, Держприкордонслужби, Мінінфраструктури, ДСНС, ДФС та інших зацікавлених органів виконавчої влади відбулася міжвідомча робоча нарада.

Учасники обговорили актуальні питання з відпрацювання алгоритму дій та реагування в межах компетенції у разі можливого потрапляння вірусу на територію держави.

«Сьогодні наше спільне завдання чітко окреслити рамки впливу: хто, кому, якому відомству, на якому етапі має передавати інформацію, хто і яким чином має реагувати в межах компетенції, куди госпіталізувати хворого, чим, де забирається біоматеріал на дослідження, хто має право це робити, що робити у разі підтвердження діагнозу чи у разі непідтвердження тощо? Всі ці та багато інших питань ми повинні не лише проговорити, але й відпрацювати», - зазначила заступник Міністра – керівник апарату МОЗ Альона Терещенко.

У зв’язку з чим було прийнято рішення про проведення 30 жовтня 2014 року в м. Одеса спільного навчально-тренувального заняття з питань організації та проведення профілактичних, протиепідемічних, лікувальних заходів на випадок виявлення хворого (підозрілого) на хворобу, спричинену вірусом Ебола.

Заняття буде проведено на базі закладів охорони здоров’я, які відносяться до сфери управління МОЗ України, Державної санітарно-епідеміологічної служби України та ДУ «Український науково-дослідний протичумний інститут ім. І.І. Мечникова МОЗ України». До участі запрошуються головні санітарні лікарі на водному, залізничному та повітряному транспорті, лікарі-інфекціоністи, представники зазначених відомств.

За словами Альони Терещенко, є ідея, і це важливо, зафільмувати таке навчання з подальшим розміщенням на офіційному веб-сайті МОЗ, аби мати наглядний відеоматеріал відпрацьованих дій та користуватися ним у разі необхідності.

версія для друку