українська російська англійська
У МОН відбулася зустріч із представниками міжнародних організацій, що надають технічну та експертну допомогу з питань освіти
31.10.2014 | 18:55
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ

31 жовтня у Міністерстві освіти і науки відбулася зустріч Першого заступника Міністра освіти і науки Інни Совсун із представниками міжнародних організацій, що надають технічну та експертну допомогу з питань освіти Міністерству.

Перший заступник Міністра Інна Совсун подякувала представникам міжнародних організацій за підтримку та співпрацю з Міністерством освіти і науки та наголосила на тих завданнях в галузі української освіти, вирішення яких потребує як матеріально-технічної, так експертної підтримки.

Зокрема, Інна Совсун зазначила, що Міністерство розробило проект комплексної Стратегії розвитку освіти, текст проекту документа розміщено на веб-сайті МОН для громадського обговорення. Також, за словами першого заступника Міністра, підготовлений проект Стратегії реформи вищої освіти. «Презентація цього проекту відбудеться через два тижні, 12 листопада», - повідомила Перший заступник Міністра.

Інна Совсун зазначила, що ще триває розробка проекту рамкового Закону «Про освіту». Над цим проектом закону працює робоча група та Міністерство буде вдячно міжнародним партнерам за експертну думку з питань структури системи освіти та механізмів фінансування.

Міністерство освіти і науки працює над змінами у галузі професійно-технічної освіті. Новий законопроект «Про професійно-технічну освіту» створить нову дворівневу професійну освіту. За словами першого заступника Міністра освіти і науки, у рамках цього законопроекту створюється Національна рамка кваліфікацій, що також потребує експертної допомоги з боку міжнародних фахівців.

Як повідомила Інна Совсун, імплементація нещодавно прийнятого Закону «Про вищу освіту» має декілька напрямків для участі міжнародних експертів:  забезпечення  якості вищої освіти, управління вищою освітою та впровадження найкращих практик у навчальний процес.

«Система кваліфікацій вчителів також потребує удосконалення. Існуюча система – непрозора. МОН шукає нові моделі визначення кваліфікаційної категорії вчителів, які будуть спонукати до кар’єрного зростання»,- зазначила перший заступник Міністра.

Міністерство освіти і науки також розробляє нові підходи до змісту освіти та працює над створенням установи Інституту статистики освіти. Міністерство, на думку Інни Совсун, потребує аналізу інформації  та не має можливості збирати та обробляти статистичні дані. МОН завдячуватиме матеріально-технічної допомозі в організації установи.

Міністерство удосконалює процедуру друку та розповсюдження підручників для загальних середніх освітніх закладів. «Друк підручників - особливе питання в освіті, що раніше вирізнялося корупцією. Зараз нам необхідно  розробити нові підходити, що забезпечать прозорість у процедурі», - зазначила перший заступник Міністра освіти і науки.

Під час обговорення напрямків співпраці з Міністерством, представники посольств та міжнародних організацій розповіли про роботу, що ведеться у партнерстві з МОН та пообіцяли підтримувати та сприяти реформуванню освіти в Україні.

 

версія для друку