українська російська англійська
Мінсоцполітики забезпечить соціальний захист населення за умови поступового підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги
12.01.2015 | 14:44
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Відбулася зустріч фахівців Міністерства соціальної політики України з експертами фіскальної групи місії Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду.

Під час зустрічі обговорено низку питань щодо надання соціальної допомоги громадянам, зокрема, отримання житлових субсидій.

Заступник Міністра соціальної політики Віталій Мущинін наголосив, що 2015 рік стане роком реформ у соціальній сфері: «У цьому році запроваджується механізм адресного надання пільг окремим категоріям громадян».

Директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко повідомив про хід оформлення житлових субсидій. Зокрема, він зазначив, що у 2015 році Державним бюджетом України на підтримку громадян під час оплати житлово-комунальних послуг, у тому числі, програму житлових субсидій передбачено 11,5 млрд. гривень.

Віталій Музиченко поінформував, що у 2015 році очікується збільшення кількості сімей, які звернуться за отриманням субсидії: «У листопаді 2013 року отримувало субсидії понад 1 млн. сімей, у листопаді 2014 року – близько 800 тис. сімей. Якщо враховувати, що у 2014 році опалювальний період розпочався пізніше ніж у 2013 році, і платіжки зі збільшеними тарифами громадяни почали отримувати у грудні, то кількість сімей, які звернуться за субсидіями в опалювальний період 2014/2015 буде більша».

Директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики повідомив, що середній розмір субсидії також збільшився: «Якщо у 2013 році він становив близько 204 гривні на сім’ю, то у 2014 році – 311 гривень на сім’ю».

Він нагадав, що у минулому році був змінений порядок отримання субсидії, відповідно до якого фіксований 10(15)-відсотковий платіж за комунальні послуги було замінено на індивідуальний розмір платежу в залежності від доходу громадян, а також встановлені нові соціальні норми житла (зменшено на одну особу – з 21 кв. м до 13,65 кв. м та збільшено на сім’ю – з 10,5 кв. м до 35,22 кв. м), зменшено норми споживання природного газу, встановлено норму централізованого водопостачання, збільшено норму споживання електричної енергії: «Принцип простий: сім’ї, у яких дохід менший, – платять менше».

Окрім того, заступник Міністра соціальної політики Віталій Мущинін повідомив, що готуються чергові зміни до порядку призначення житлових субсидій з метою спрощення їх отримання громадянами України.

 

версія для друку