українська російська англійська
Переселенці мають право на соцдопомогу, якщо постійно проживають на підконтрольній українській владі території, - Павло Розенко
14.01.2015 | 17:13
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

«Щоденно збільшується кількість осіб, яка переїжджає на територію підконтрольну українській владі. На сьогодні вже понад 850 тис. переселенців зареєстровано в управліннях соціального захисту населення, і вже отримують консультативну, методичну, фінансову допомогу тощо», - повідомив Міністр соціальної політики Павло Розенко в ефірі «Громадського телебачення» 13 січня 2014 року.

Окрім того, він зазначив, що через систему Пенсійного фонду вже понад 800 тис. осіб подали заяви на оформлення чи переведення пенсійних виплат.

«Ми зі свого боку робимо все, щоб спростити умови доступу людей до соціальної допомоги. Зокрема, Урядом нещодавно було прийнято рішення щодо продовження термінів реєстрації переселенців. Це стосується тих людей, які переселилися і отримували допомогу до 1 жовтня 2014 року, і які не були зареєстрованими. У них є додатковий місяць, щоб стати на реєстрацію та отримувати належну допомогу. Всі інші, які прибувають після цього терміну, після жовтня, сьогодні – без жодних обмежень у часі можуть ставати на реєстрацію в управліннях соціального захисту населення, у будь-якому регіоні України», - наголосив Павло Розенко.

Міністр також зазначив, що існують певні проблеми із кадровим забезпеченням управлінь соцзахисту, матеріально-технічним ресурсом. Однак, за його словами, до подій, які зараз відбуваються в Україні, ніхто не був готовий, і тому робота організовується в межах того ресурсу, який є на сьогодні.

Окрім того, Павло Розенко підкреслив, що згідно з Законом України право на соціальну допомогу для покриття витрат на проживання мають виключно ті люди, які переселилися на інше місце проживання: «Не може бути такого, що людина живе на непідконтрольній українській владі території, переміщається для отримання соціальної допомоги на підконтрольну територію, і потім повертається назад. Тому були надані відповідні доручення Міністерству внутрішніх справ, щоб вони ретельно перевіряли місця реєстрації людей, які переміщуються на підконтрольну українській владі територію, і щоб адресну допомогу отримували саме переселенці».

 

версія для друку