українська російська англійська
Геннадій Зубко доручив Держенергоефективності розробити нові механізми стимулювання скорочення споживання газу
03.02.2015 | 09:48
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Віце-прем’єр-міністрМіністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко доручив Держенергоефективності негайно завершити підготовку, погодження та направити на розгляд необхідні законопроекти та проекти урядових постанов, спрямованих на створення сприятливих умов для скорочення споживання природного газу населенням та бюджетними організаціями.

Зокрема, мова йде про законопроекти, які врегульовують питання застосування ЕСКО-механізму (термомодернізація будівель бюджетних організаційшкіл, дитячих садків, лікарень), а також проект закону про енергетичну ефективність будівель.

«Крім вже запроваджених механізмів, які дозволяють населенню переходити на використання «негазових» котлів, які стимулюють теплогенеруючі підприємства переходити на альтернативні види палива, маємо якнайшвидше запропонувати й інші механізми. Зрозуміло, що термомодернізація будівлі є дороговартісною, і навряд чи то ОСББ, чи то бюджетна організація може собі дозволити забезпечити проведення комплексного утеплення будівлі. Завдання Держенергоефективноcті - запропонувати механізми залучення інвестицій та дешевих кредитів для проведення термомодернізації і відповідно зменшення споживання енергоресурсів», - наголосив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр також звернув увагу на те, що кожен нормативно-правовий акт, який готується до прийняття у сфері енергозбереження та енергоефективності, повинен враховувати інтереси населенняспіввласників багатоквартирних будинків, власників індивідуального житла, а також інтереси бюджетних організацій.

 

версія для друку