українська російська англійська
МВС зробить постійною практику участі громадськості у перевірках резонансних інцидентів, - Арсен Аваков
06.02.2015 | 14:04
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Міністерство внутрішніх справ зробить постійною практику участі громадськості у перевірках резонансних інцидентів. Про це Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, коментуючи факт отримання листа-подяки від громадської організації «Дорожній контроль Україна».

Арсен Аваков нагадав, що МВС проводить перевірку повідомлень колишнього інспектора ДАІ Житомирщини щодо корупційних «схем», які начебто існували у регіональному підрозділі Державтоінспекції.

Глава МВС також оприлюднив листа з подякою від керівника громадської організації «Дорожній контроль», в якому йдеться про подяку за долучення до цієї перевірки громадських активістів.

«Громадської організації «Дорожній контроль Україна»

Шановний Арсену Борисовичу!

Хотіли би висловити Вам слова вдячності щодо підтримки нашої ініціативи про залучення представників громадськості до проведення перевірки спеціальною комісією МВС України відносно фактів корупції в ДАІ міста Житомир та Житомирської області, які були озвучені інспектором ДПС ВДАІ України в м. Житомир Бояркіним Борисом Олексійовичем в інтерв’ю активісту ГО «Дорожній контроль Україна».

В ході проведення перевірки членами та активістами ГО «Дорожній контроль Україна» було виявлено та зафіксовано ряд правопорушень зі сторони працівників ДАІ в Житомирській області, зокрема в м. Брусилів.

Крім того, представниками нашої організації під час роботи комісії було здійснено перевірку «штрафмайданчика», що розташований на території УДАІ в Житомирській області, де нами було встановлено, що даний «штрафмайданчик», мабуть, єдиний на всю територію України, який функціонує без грубих порушень чинного законодавства та де з водіїв не стягується плата за зберігання їх авто та не створюються «перешкоди» в поверненні тимчасово затриманих транспортних засобів. Дані факти також були підтвердженні свідченнями наших активістів в місті Житомир та Житомирській області, а також водіями міста Житомир і Житомирської області. На жаль, в інших регіонах ситуація зовсім протилежна – в разі тимчасового затримання транспортного засобу – власник повинен витягнути зі своєї кишені не менше 1000, 00 грн. за повернення свого автомобіля, при цьому автомобіль не буде повернутий, поки не будуть сплачені такі кошти, а кожний день затримки збільшує суму повернення автомобіля.

Участь представників громадськості в такого роду заходах є, напевно, першим в історії України випадком, і ми щиро сподіваємося, що не останнім.

На жаль, норми чинного законодавства не дають можливості залучати представників громадськості до повноцінної участі в проведенні такого роду перевірок, проте проведення подібних заходів під наглядом та з залученням громадськості є важливим фактором в час реформування органів МВС та в боротьбі з корупцією серед правоохоронних органів.

Дата 05.02.2015 року

З повагою

Голова ГО «Дорожній контроль Україна» Шульган Д.Ю.».

 

У звязку з цим глава МВС України запевнив, що планує зробити постійною практику участі громадськості у перевірці всіх резонансних інцидентів з участю працівників відомства. Для цього до комісій залучатимуть громадські організації, громадських активістів з репутацією в суспільстві.

Арсен Аваков нагадав, що наразі у МВС триває перевірка двох інцидентів: ситуація в УДАІ Житомирщини та інцидент із журналістами на блокпосту в Харківській області. В обох випадках висновки експертів громадських організацій будуть враховані при прийнятті рішення офіційними органами.

«Сподіваюся, такі активні, реальні і готові працювати, громадські організації стануть нашими співавторами реформи МВС», – підкреслив Арсен Аваков.

 

версія для друку