українська російська англійська
В'ячеслав Кириленко розповів про розвиток української культури на зустрічі з мистецькою елітою Львівщини
14.02.2015 | 19:49
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Сьогодні, 14 лютого, Львів з робочою поїздкою відвідав Віце-прем’єр-міністр - Міністр культури України В’ячеслав Кириленко. Віце-прем’єр-міністр зустрівся з представниками мистецької еліти Львівщини. Участь у зустрічі, яка відбулась у Палаці Потоцьких, також взяли голова Львівської ОДА Олег Синютка та міський голова Львова Андрій Садовий.

В’ячеслав Кириленко наголосив, що сьогодні, у час військової агресії, культура не може залишатись осторонь, вона повинна піднімати національний дух та  пропагувати героїзм українських воїнів.

«У своїй політиці Мінкультури зважає на ситуацію на Сході України. Ті кошти, які раніше витрачались на звичайні концерти та інші події, у період війни спрямовуються на заходи, які піднімають національний дух та пропагують героїзм  наших воїнів», - зазначив він.

Віце-прем’єр-міністр окреслив основні напрямки роботи Міністерства  культури. За його словами, пріоритетними питаннями галузі є пам’ятко-охоронна справа, підтримка та збереження  закладів культури та мистецтва, а також розвиток українського кіно.

Зокрема, В’ячеслав Кириленко зазначив, що на сьогодні призупинено практично всі погодження, що стосуються забудов та земельних робіт в охоронних зонах та історичних ареалах.  «При багатьох владах об'єкти культурної спадщини були джерелом величезної кількості хабарів. І сьогодні, як ніколи, треба вносити зміни до законодавства та делегувати всі необхідні функції пам’ятко-охоронного характеру місцевим органам влади. І саме Львів повинен взяти в цьому найактивнішу участь, адже він – у списку культурної спадщини ЮНЕСКО», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

За словами В’ячеслава Кириленка, держава також максимально підтримуватиме кіно про боротьбу українців за власну незалежність. «Український інформаційний простір слід захистити від різноманітних серіалів та фільмів, які пропагують російські правоохоронні, військові чи інші підрозділи. Заборона показу стимулюватиме українські телеканали створювати власний продукт», - підсумував Віце-прем’єр- міністр.

 

 

версія для друку