українська російська англійська
Опубліковано інформацію про власників усіх спецдозволів на розробку надр
03.03.2015 | 10:35
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЕКОЛОГІЇ І ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ

Мінприроди відкрило для загального доступу інформацію про власників усіх спецдозволів на розробку родовищ природних копалин, а також підстави та спеціальні умови для видачі таких дозволів. Про це заявив Міністр екології і природних ресурсів Ігор Шевченко. Відповідна інформація нанесена на карту родовищ і доступна за посиланням http://www.geoinf.kiev.ua/nadrokoristuvannia.htm.

«Це ключова інформація, за якою одразу видно, чи відповідає необхідним критеріям та компанія, що отримала спецдозвіл. Раніше пошук таких даних був предметом журналістських розслідувань, і офіційне отримання цих даних було складним та довгим процесом. Відтепер вся інформація є на сайті і кожен громадянин може подивитися спеціальні умови, на яких використовується будь-яке родовище корисних копалин та підставу його надання», - наголосив Ігор Шевченко.

Він також зазначив, що одним із ключових пріоритетів роботи Міністерства є забезпечення максимальної відкритості та прозорості у своїй діяльності, оскільки це є запорукою недопущення корупції та зловживань. Громадяни мають право знати, не тільки хто і на яких умовах використовує родовища корисних копалин, але і як використовуються їхні гроші, платників податків, для надання адміністративних послуг, як витрачається державний бюджет і багато інших речей. Тому публікація інформації про власників спецдозволів – це лише перший крок на шляху встановлення прозорих правил роботи у відомстві, вже у найближчому майбутньому Міністерство планує розмістити он-лайн свій бюджет та щоденно оновлювати інформацію про стан його виконання, а також іншу важливу інформацію.

 

версія для друку