українська російська англійська
Держводагентство узгодило оптимальні режими роботи дніпровських і дністровських водосховищ на березень
04.03.2015 | 09:23
Прес-служба Державного агентства водних ресурсів

3 березня 2015 року у Держводагентстві відбулося засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на березень 2015 року, у якому взяли участь представники Держводагентства, Мінагрополітики, ДСНС, Держрибагентства, Держекоінспекції, Українського центру з контролю та моніторингу захворювань, ДП НЕК «Укренерго», ПАТ «Укргідроенерго», Укргідрометцентру, ДП «Укрводшлях», ДСП «Чорнобильський спецкомбінат», Дніпровського БУВР та ДП «Енергоринок».

Під час зазначеного засідання було розглянуто інформацію Укргідрометцентру щодо прогнозу водності в басейнах Дніпра та Дністра у березні 2015 року та пропозиції учасників Міжвідомчої комісії щодо режиму роботи дніпровських та дністровських водосховищ у березні 2015 року.

Виходячи з гідрометеорологічної і водогосподарської обстановки на Дніпрі, гідрологічного прогнозу на січень, розрахунків АСУБ-Дніпро та з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, безпечних умов життєдіяльності населення, раціонального використання гідроенергетичного потенціалу каскаду, були встановлені оптимальні режими роботи дніпровських водосховищ на березень 2015 року, зокрема:

По Київському та Кременчуцькому водосховищах ГЕС працюють в режимі наповнення.

По Канівському та Дніпровському водосховищах ГЕС працюють на притокових витратах.

По Дніпродзержинському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 куб/с по санітарних умовах м. Дніпропетровська.

По Каховському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах та у режимі поступового наповнення.

Крім цього, з огляду на гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку в басейні Дністра, комісією запропоновано для забезпечення водоспоживачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра та можливого здійснення у квітні-травні еколого-репродукційного попуску у пониззя Дністра, ГЕС працює у режимі наповнення водосховища. Середньодобовий попуск у нижній б’єф буферного водосховища має бути в межах 130,0-140,0 м3/с. Режим пропуску паводків встановлюється у робочому порядку в кожному окремому випадку. Рекомендовано закладам Державної санепідслужби забезпечити згідно з режимом спостережень постійний контроль за якістю води у Дністровському водосховищі та санітарним станом у зонах питних водозаборів. Про зміни якісного стану води інформувати Держводагентство, Мінприроди, Держсанепідслужбу та інших заінтересованих учасників водогосподарського комплексу Дністра.

версія для друку