українська російська англійська
Мінрегіон дав старт важливим проектам децентралізації, енергоефективності та лібералізації будівництва, - Геннадій Зубко
12.03.2015 | 15:32
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

«Звіти Уряду з нагоди 100 днів роботи - дещо застаріла радянська практика. Вважаю, що Уряд має звітувати з першого дня. Наше Міністерство має багато результатів за цей період, і я готовий розказати про них», - сказав Віце-прем'єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час публічного звіту Уряду про 100 днів діяльності.

За словами Геннадія Зубка, вже з грудня минулого року питання децентралізації почало вирішуватись. Змінами до Бюджетного та Податкового кодексів, а також до Державного бюджету на 2015 рік була проведена фінансова децентралізація. «Як результат, вже в січні 2015 року ми побачили, що місцеві бюджети отримали додатково 26 млрд. грн. - це бюджети областей і міст обласного значення, які мають сьогодні профіцит», - підкреслив він.

«Урядом прийнято рішення про бюджетне фінансування сільських рад на рівні не менше передбаченого у 2014 році», - зазначив Віце-прем'єр-міністр України.

«Сьогодні децентралізація є інструментом для регіонального розвитку. І ті громади, які хочуть розвиватись, які хочуть об’єднуватись отримали конкретні фінанси і конкретний інструмент», - підкреслив Геннадій Зубко.

«В січні-лютому ми прийняли два важливих Закони України: «Про засади державної регіональної політики» та «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Це закони для тих громад, які хочуть змін і хочуть розвиватись. Вони не стосуються тих, хто хоче жити спокійно і залишити існуючий порядок речей»,  - сказав він.

За словами Геннадія Зубка, «у цей складний час, коли було виділено майже 95 млрд. грн. на національну безпеку і оборону країни, Уряд знайшов 3 млрд. грн., які були направлені до Державного фонду регіонального розвитку». «Цей інструмент, який розроблений Урядом, буде прозоро складатись на рівні обласних конкурсних комісій, дасть можливість визначати проекти, що будуть реалізовуватись на  ці кошти», - підкреслив він.

«Ті громади, які пройдуть об’єднання, на умовах добровільності, державної підтримки та активності, додатково отримають ще один ресурс – розпорядження земельними ресурсами», - підкреслив Геннадій Зубко.

Віце-прем'єр-міністр України переконаний, що «цю реформу очікує вся країна, вона дасть можливість розвиватись громадам, і не дивитись на центральну владу, а вирішувати саме на місцях, що потрібно кожній громаді, яким чином розвиватись та інвестувати в кожний напрямок».

«Другий напрямокенергоефективність. Це питання виходить сьогодні на рівень національної безпеки: саме енергоефективність, зменшення споживання природного газу і зменшення газової залежності. Якщо ми не поборемо  газову залежність - ми будемо боротись за нашу незалежність», - підкреслив Геннадій Зубко.

За його словами, Уряд розробив декілька напрямків, які дають додаткові інструменти по створенню енергосервісних компаній, які можуть проводити термомодернізацію, утеплення будинків, облік. «Наша задача – щоб кожен українець зрозумів переваги від економії на власній кишені», - підкреслив він.

Геннадій Зубко повідомив, що Урядом розроблений такий механізм і кожен українець може ним скористатись. «Компенсація 20% суми кредитів на придбання «негазових» котлів. Очікується також прийняття постанови по компенсації 30% суми кредитів на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів для приватних домогосподарств та на компенсацію 40% суми кредитів на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів для багатоповерхових будинків», - повідомив він.

«Уряд виділив на це 350 млн. грн. Ми також очікуємо додатково залучення 1,3 млрд. грн. приватних інвестицій. Це додаткове створення нових робочих місць, підтримка малого та середнього бізнесу, випуск будівельних матеріалів. Це те, що спонукає рухатись економіку»,  - підкреслив Віце-прем'єр-міністр України.

«Наступний напрямок дуже складний, але важливийбудівництво. Ми повинні сьогодні повернути людям довіру до того, що вони мають можливість отримати доступне, енергоефективне і якісне житло», - зазначив Геннадій Зубко.

За його словами, розробляється кілька інструментів для спрощення ведення бізнесу у будівельній галузі, передача повноважень ДАБК на місця. «Це те, що дозволить захистити майнові права інвесторів, які сьогодні вкладають у житло», - переконаний Віце-прем'єр-міністр України.

«Це ті реформи, які сьогодні повинні відновити  українську економіку. Жодна країна світу не виходила з економічної кризи без будівництва. Будівельна галузь разом із фінансовою децентралізацією, земельними ресурсами  місцевого самоврядування і залученням «довгих грошей» на будівництво повинна стати лакмусовим папірцем децентралізації в Україні» - наголосив Геннадій Зубко.

«Україна проходить важкий і суворий час. Але це той час, який сьогодні виборюють наші хлопці на сході України зі зброєю в руках, це час, який сьогодні виграють наші виробники, сплачуючи  податки. Ми чітко розуміємо свою відповідальність, готові пройти цей шлях разом з країною і запрошуємо всіх до співпраці», - зазначив Віце-прем'єр-міністр України.

 

 

версія для друку