українська російська англійська
У 2014 році Укрзалізниця на соціальний захист працівників галузі спрямувала 5,8 млрд. грн.
31.03.2015 | 11:36
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

На реалізацію положень Галузевої угоди у 2014 році Укрзалізниця спрямувала 5,8 млрд. грн. Це на 1,7%, або 96 млн. грн. більше, ніж попереднього року.

Як зазначив під час засідання Ради профспілки виконуючий обов’язки генерального директора Укрзалізниці Максим Бланк, у цей непростий час для залізничної галузі профспілки та Укрзалізниця мають знайти компроміс щодо кожного проблемного питання. «Я розумію, що адміністрація та профспілки знаходяться в деякому протистоянні своїх інтересів, так і повинно бути. Однак зараз не той час, щоб ми могли собі дозволити конфлікт. Ми повинні знайти механізми конструктивного діалогу в кожному питанні, адже найближчі півроку стануть часом перетворення залізничної галузі», – зазначив Максим Бланк.

Загалом, незважаючи на значне падіння обсягів вантажних перевезень, зменшення запланованої доходної частини галузі та збільшення витрат через зростання цін на продукцію і матеріали та курсу долара, Укрзалізниця у 2014 році не лише виплачувала своєчасно та в повному обсязі заробітну плату, а й проводила політику збереження кадрового потенціалу галузі. Зокрема, у минулому році на залізницях України створено 768 нових робочих місць, працевлаштовано 14,3 тис. працівників, в тому числі для молоді надано 1,9 тис. перших робочих місць.

З метою підвищення професійного рівня працівників галузі, впродовж 2014 року підвищили кваліфікацію майже 10 тис. керівних працівників та фахівців залізниць. За іншими формами навчання, а саме: за програмами тематичних короткотермінових семінарів та курсів цільового призначення підвищили кваліфікацію понад 20 тис. фахівців залізниць.

У 2014 році професійне навчання робітників проводилося на базі галузевих професійно-технічних центрів та на виробництві, де підготовлено більше 1,6 тис. робітників, перепідготовлено – більше 6,2 тис. робітників, підвищили кваліфікацію – більше 31 тис. робітників.

Загалом упродовж 2014 року на заходи із професійного розвитку персоналу у навчальних закладах залізницями було направлено більше ніж 23 млн. грн.

Також у залізничній галузі знаходяться робочі місця і для людей з особливими потребами. Сьогодні на залізницях працює близько 9 тис. інвалідів, 250 із них працевлаштовано у 2014 році.

Не забуває галузь і про залізничників-пенсіонерів. Так, у рамках виконання Галузевої угоди 223 тис. соціально незахищеним пенсіонерам-залізничникам надана допомога. Загальна сума допомоги склала більше 190 млн. грн. Окрім матеріальної допомоги, ветеранам надавалась допомога з ремонту житла, виконання господарських робіт, проводилась безкоштовна передплата відомчих газет.

Довідково

Галузева угода між Державною адміністрацією залізничного транспорту України та Профспілками є основним галузевим документом, що встановлює мінімальні і обов’язкові для врахування при укладанні колективних договорів на підприємствах, в організаціях та установах залізничного транспорту галузеві норми в оплаті і умовах праці, пільги, трудові та соціальні гарантії.

9 вересня 2013 року Державна адміністрація залізничного транспорту України та Рада Профспілки залізничників і транспортних будівельників України підписали спільну Постанову про продовження дії на 2014 – 2015 роки чинної Галузевої угоди.

 

версія для друку