українська російська англійська
Андрій Пивоварський: Зміни на залізниці повинні проводитися в комплексі з реформами на інших видах транспорту
03.04.2015 | 12:45
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ІНФРАСТРУКТУРИ

Зміни на залізничному транспорті повинні проводитися у комплексі з реформами на інших видах транспорту, щоб одиночні реформи не призвели до певних неконтрольованих наслідків. Таке переконання висловив Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський під час засідання Ради Укрзалізниці 2 квітня 2015 року.

За його словами, останніми роками залізничний транспорт у вантажоперевезеннях конкурує з автомобільним, існує негативна тенденція  переходу вантажопотоків із залізниці на автотранспорт, що в свою чергу негативно відображається на стані українських доріг. «Залізниця – невід’ємна cкладова транспортної інфраструктури, основне завдання якої – мінімізація витрат і часу на логістику», - зазначив Андрій Пивоварський.

За словами Міністра, сьогодні потрібно підвищувати  конкурентоздатність української залізниці, а для цього належить розв’язати низку системних, організаційних та базових проблем, про які свідчить, зокрема, проведений аналітиками Міністерства інфраструктури та презентований Міністром ґрунтовний аналіз діяльності залізничного транспорту за останні 15 років. Так, серед системних проблем Міністр назвав питання тарифного регулювання, доцільності спрощення схем тарифоутворення, які мають бути зрозумілими для всіх учасників перевізного процесу, а також усунення цінової дискримінації на ринку вантажних перевезень.

За словами Андрія Пивоварського, за останні роки в економіці нашої країні відбулося багато змін, і на ці зміни потрібно відповідно реагувати. «Зараз першочерговим завданням є створення нової бізнес-моделі реформування ринку та переліку завдань, які ми ставимо перед собою: наприклад, стати найбільш технологічною компанією в світі, перевозити найбільше вантажів, створювати комфортні умови для перевезення пасажирів чи мати найкращий в світі рухомий склад», - наголосив Міністр.

За словами Андрія Пивоварського, також важливим невідкладним питанням є  модернізація IT-системи Укрзалізниці, формування єдиної бази фінансових та кількісних показників діяльності галузі, яка дозволить більш чітко організовувати та планувати роботу.

«Українська залізниця сьогодні має великий потенціал, і я запрошую всіх до нової якісної дискусії, яка визначить необхідні кроки, щоб залізниця більш ефективно і більш якісно працювала», - наголосив Міністр інфраструктури.

версія для друку