українська російська англійська
В Укравтодорі озвучили вартість дорожніх робіт на 1 км дороги І-ї категорії
03.04.2015 | 18:14
Прес-служба Державного агентства автомобільних доріг

У прив’язці до цін 2015 року орієнтовна нормативна вартість будівництва 1 кілометру автомобільної дороги І-ї категорії становить від 70 до 100 млн. грн., реконструкції – 40-80 млн. грн., капітального ремонту 20-30 млн. грн., поточного середнього ремонту – 8-12 млн. грн.

Такі дані озвучив Голова Державного агентства автомобільних доріг України Сергій Підгайний в ході спілкування з представниками ЗМІ в рамках брифінгу в Кабінеті Міністрів України.

«Остаточна ціна кожного з видів робіт формується виходячи з проектно-кошторисної документації. Вартість залежить від рельєфу місцевості, геологічних умов, наявності місцевих дорожньо-будівельних матеріалів, необхідності влаштування штучних споруд різних конфігурацій, освітлення та ряду інших факторів», – зазначив він.

За даними Державного дорожнього науково-дослідного інституту імені М.П.Шульгіна, будувати дороги в Україні значно дешевше, ніж в інших провідних країнах світу. Приміром, в Сполучених Штатах Америки будівництво 1 км автомобільної дороги І категорії коштує $10 млн., у Канаді – $11 млн., а в країнах Європи – від $10,5 до $14,5 млн.

З огляду на це, не складно прорахувати необхідний рівень фінансування дорожньої галузі, для того, щоб відновити мережу доріг загального користування. Лише на капітальний ремонт автомобільних доріг державного значення потрібно щонайменше 500 млрд. грн.

«В умовах дефіциту коштів найбільш ефективним та економічно вигідним вважається поточний середній ремонт. Він дозволяє позбутися основних дефектів покриття на тривалий період. З огляду на зношений стан дорожньої мережі доцільно ремонтувати у такий спосіб хоча б 10 тис. км на рік, що потребує щорічного фінансування галузі на рівні 100 млрд. грн.», – підкреслив очільник Держагентства.

Обсяги минулорічного та цьогорічного фактичного фінансування дорожнього господарства свідчать: держава не в змозі забезпечити таку суму видатків. А коштів, передбачених держбюджетом – 3,4 млрд. грн., ледве вистачає на здійснення експлуатаційного утримання в мінімальному обсязі.

«Після зимового періоду стан доріг різко погіршився. На сьогодні ямковістю уражено 5,8 млн. кв. м, і це не кінцевий результат. До кінця року ми очікуємо збільшення цього показника щонайменше на 20-30%. Процеси руйнування покриття вже перевищують минулорічні показники майже в три  рази, а тому наш пріоритет – збереження дорожньої мережі. Для цього ми робимо все можливе», – розповів він.

Голова зазначив, що ліквідація ямковості дозволяє не лише забезпечити належний рівень безпеки руху, а й попередити подальше руйнування дорожнього покриття та появу нових пошкоджень.

«До цього часу через неналежні умови здебільшого виконувалися аварійні роботи з усунення дефектів, а вже за тиждень температурний режим і погодні умови дозволять розпочати роботи планові», – наголосив Сергій Підгайний.

Проте не зважаючи на те, що більш як половина передбачених коштів буде спрямована виключно на ліквідацію руйнувань, усунути вдасться лише 40% ямковості. Саме тому особливу увагу дорожники приділятимуть місцям концентрації дорожньо-транспортних пригод, а також найпроблемнішим ділянкам на автомобільних дорогах з інтенсивним рухом.

 

 

версія для друку