українська російська англійська
Мінінфраструктури: Рішення АМКУ коштувало Украероруху майже 5 млн. грн. додаткових необґрунтованих витрат
08.04.2015 | 15:27
Прес-служба Міністерства інфраструктури

31 березня 2015 року Антимонопольний комітет України відмінив результати конкурсних торгів підприємства Украерорух. Через скаргу одного з учасників, який не став переможцем тендеру, державне підприємство не змогло укласти новий договір добровільного страхування відповідальності провайдера аеронавігаційних послуг на більш вигідних умовах.

У ході тендеру Украерорух отримав конкурсні пропозиції, за якими розмір страхової премії за договором страхування був значно нижчим за діючі умови. Зокрема, найкраща пропозиція передбачала платіж у сумі 335 тис дол. США на рік, що фактично дорівнює квартальному платежу за діючим договором. Таким чином, завдяки процедурі закупівель, суму контракту вдалося знизити майже в 4 рази. Однак рішенням Антимонопольного комітету результати конкурсних торгів Украероруху були скасовані. Підприємство було змушене подовжити діючий контракт, замість того, щоб придбати страховку за вигіднішою ціною. Через це додаткові фінансові витрати Украероруху склали 4,8 млн грн.

Міністерство інфраструктури України вважає викладену вище ситуацію спробою перешкодити державному підприємству укласти контракт на більш вигідних умовах. Проте, незважаючи на будь-який тиск з боку зацікавлених сторін, Украерорух буде й надалі захищати свої інтереси та робити все для того, щоб забезпечити прозору процедуру тендеру і заощадити кошти на державних закупівлях.

У зв’язку з цим тендерний комітет Украероруху оголосив про повторне проведення конкурсу. Документація конкурсних торгів опублікована 2 квітня 2015 року. Розкриття пропозицій учасників призначено на 13 травня 2015 р.

Принципова позиція Міністерства інфраструктури в тому, щоб зробити державні закупівлі максимально прозорими, підвищити конкуренцію та отримувати для державних підприємств найвигідніші умови і найнижчі ціни.

 

 

версія для друку