українська російська англійська
Програму "Шкільний автобус" буде відновлено, - Сергій Квіт
17.04.2015 | 18:42
Прес-служба Міністерства освіти і науки

Програму «Шкільний автобус» буде відновлено. Про це повідомив Міністр освіти і науки Сергій Квіт 17 квітня 2015 року під час прес-конференції у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.

Міністр освіти і науки зазначив, що рік тому через війну було скорочено всі державні проекти. Сьогодні перша програма, яку відновлять – «Шкільний автобус». «Також плануємо повернути кошти на безкоштовні підручники для всіх учнів», - повідомив Сергій Квіт.

Міністр підкреслив, що молодша школа повинна бути розташована біля дому школяра, а старша – надавати якісну освіту.  Сергій Квіт повідомив, що за 5-6 років кількість учнів зменшилась на третину, а кількість вчителів залишилась така ж сама.  Економічно це недоцільно, тому шкільну мережу треба скорочувати.

За словами Міністра, якщо в якомусь районі закривається школа, то в цьому ж районі повинна відкритися нова, з хорошим обладнанням, матеріальною базою, якісними вчителями, і транспортом, який зможе доставляти учнів з місцин, де школи було оптимізовано. «Просто закривати школи, не роблячи нічого натомість – це не наш шлях», - наголосив Сергій Квіт. Міністр також додав, що на місцях не обов’язково будувати нову школу – є багато шкіл, які треба доукомплектувати.

Як зазначив Сергій Квіт, Міністерство освіти і науки з питання оптимізації мережі шкіл співпрацює з місцевою владою. До того ж, у місцевої влади тепер набагато більше фінансових можливостей, адже на освіту можна витрачати кошти з обласного бюджету. «Окрім грошей з місцевих бюджетів, ми плануємо залучати кошти міжнародних фондів – вони мають спеціальні проекти для шкільного транспорту, ремонту шкіл, окремий проект – відновлення шкіл в зоні АТО», - повідомив Міністр.

 

 

версія для друку