українська російська англійська
Павло Розенко: Компромісу щодо скасування спецпенсій бути не може
14.05.2015 | 15:16
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Міністр соціальної політики України Павло Розенко наголошує, що нова пенсійна система, запропонована Урядом, ризикує бути заваленою в парламенті через небажання окремих політиків навіки поховати систему ВІП-пенсій в Україні. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Як, власне мною і передбачалося, реформа пенсійної системи, побудова сучасної моделі пенсійного страхування шляхом впровадження трирівневої системи (солідарної, накопичувальної та недержавної) наштовхнулася на шалений супротив бюрократично-чиновницького апарату. 13 травня на засіданні Комітету із соцполітики ВР було протягнуто пропозицію фактично заблокувати проведення цієї реформи і перевести все в процес чергового багаторічного обговорення проблем пенсійної системи", - зазначив Міністр, підкресливши, що пікантність ситуації полягає в тому, що жодного принципового зауваження до принципів функціонування моделі, яка була запропонована Міністерством соціальної політики, при цьому висловлено не було.

За його словами, небажання приймати внесені Кабінетом Міністрів законопроекти щодо реформування системи пенсійного забезпечення, пов'язане із небажанням окремих політиків скасовувати систему спецпенсій: "У кулуарах обговорення законопроекту мені говорять прямим текстом: не чіпай систему спецпенсій, не скасовуй пенсійну систему для суддів, прокурорів, народних депутатів, міністрів, митників, податківців, чиновників різного рівня і реформа пенсійної системи буде проголосована 300-ма голосами "за".

"Простіше говорячи, нова пенсійна система ризикує бути заваленою в Парламенті через небажання окремих політиків навіки поховати систему ВІП-пенсій в Україні", - переконаний Павло Розенко.

Водночас Міністр соціальної політики наголосив, що компромісу щодо скасування спецпенсій бути не може. "Для себе я вже відповідь сформулював: буду стояти до останнього. Досить ділити українців на "сорти". Система нарахування пенсій для всіх громадян має бути єдиною. Готовий іти до парламентарів і "вигризати" голоси на проведення цієї реформи", - підкреслив Павло Розенко.

Павло Розенко також закликав народних депутатів, які входять до парламентської коаліції, незважаючи на спротив, підтримати запровадження накопичувальної системи, розвитку недержавного пенсійного страхування та скасування системи спецпенсій в Україні.

версія для друку