українська російська англійська
Держветфітослужба: В Київській області зареєстровано африканську чуму свиней
30.07.2015 | 09:14
Прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби

Відповідно до оперативної інформації Головного управління ветеринарної медицини в Київській області 28 липня 2015 р. в ПАТ АК «Калита» (смт. Калита, Броварський район),  було виявлено підвищену загибель поросят віком понад 4 міс.

При дослідженні відібраних від загиблих тварин проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ)   встановлено діагноз на африканську чуму свиней (далі - АЧС).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 29 липня 2015 р. проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії  при Броварській РДА та  засідання Комісії при Київській ОДА, рішенням яких  затверджено плани з ліквідації АЧС.

Станом на 29 липня 2015 р. в ПАТ АК «Калита» утримується понад 60 тис. гол. свиней, які відповідно до Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней (наказ Мінагрополітики України від 05.03.2014 № 81, зареєстрований в Мінʼюсті 21.03.2014 за № 363/25140)  підлягають  безкровному умертвінню в найкоротший термін під постійним наглядом та спаленню.

Головним управлінням ветеринарної медицини в Київській області та Держветфітослужбою України розпочато проведення заходів відповідно до Інструкції.

За попередніми даними причиною виникнення хвороби стало порушення ветеринарно-санітарних вимог до утримання свиней.

Останній випадок  діагностування  АЧС стався  в Київській області  5 травня 2015 р. в урочищі «Грабів» поблизу садового товариства  та угідь резиденції «Залісся» (Броварський район), коли було виявлено 3 трупи диких кабанів.

версія для друку