українська російська англійська
Володимир Шульмейстер: Новий підхід до тарифоутворення сприятиме виходу з піке залізничної галузі
31.07.2015 | 10:53
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Новий підхід до тарифоутворення та підвищення ефективності внутрішніх процесів дозволить залізничній галузі вийти з піке. На цьому наголосив Перший заступник Міністра інфраструктури України Володимир Шульмейстер під час круглого столу на тему «Модернізація транспортної інфраструктури: новий діалог між бізнесом та «Укрзалізницею», що відбувся 30 липня за участю представників бізнесу, профспілок та громадських організацій.

Основну увагу учасники заходу приділили обговоренню заходів щодо забезпечення вантажних перевезень залізницею. Найбільше представників бізнесу цікавила низка основних питань: тарифи на вантажні перевезення, врегулювання руху вантажів зі сходу України, боротьба з корупцією.

В.о. генерального директора «Укрзалізниці» Олександр Завгородній повідомив, що через застарілу тарифну політику мільйони тонн внутрішніх вантажів, які потенційно може перевезти залізниця, йдуть на дороги та руйнують їх. «Ми працюємо над поступовим відходом від перехресного субсидування пасажирських перевезень за рахунок вантажних, аби спрямувати більше коштів на оновлення рухомого складу для перевезення вантажів», - підкреслив Олександр Завгородній.

На думку Володимира Шульмейстера, державний вагонний парк повинен стати повноправною частиною ринку в тому числі й за рахунок відміни безоплатного порожнього пробігу, ліквідації дискримінаційної тарифікації на користування інвентарними вагонами.

Відповідаючи на запитання стосовно перспективи підвищення тарифів на перевезення вантажів, він зазначив: «Система тарифоутворення на українській залізниці є анахронізмом, адже формувалася вона ще в середині минулого століття. Саме тому одним із пріоритетів для галузі зараз є спрощення тарифної політики та її приведеннядо справедливого рівня, що відповідатиме сьогоднішнім реаліям. За рахунок економічно обґрунтованих тарифів мають покриватися витрати на утримання рухомого складу та інфраструктури в належному технічному стані. Важливотакожвирівнятирізницювартостіперевезеньрізнихкласіввантажів, аби основою для формування розцінок була маса вантажу», - сказав Володимир Шульмейстер.

Міністерство відкрите до пропозицій від бізнесу щодо збалансування тарифів на перевезення вантажів різними видами транспорту. Зміна підходу дозволить зняти частину вантажів з автомобільних доріг та перевести їх на залізничні колії. Отримані від компаній рекомендації буде розглянуто на тарифній раді Міністерства.

Перший заступник Міністра також повідомив, що триває робота над розробкою механізму нової тарифікації простою зерновозів у портах. Зменшення періоду простою дозволить бізнесу зекономити кошти, а залізниці – прискорити оборотність вагонів і збільшити загальні обсяги вантажопотоку.

Йшлося на круглому столі і про проблеми транспортування вантажів зі сходу країни. З метою збільшення пропускної спроможності залізниць у проблемному регіоні представники ділових кіл запропонували облаштувати більше залізничних переходів зі східних областей. Пролунала також пропозиція налагодити роботу пунктів пропуску вантажів зі сходу в нічному режимі. За словами Володимира Шульмейстера, вирішувати ці питання необхідно спільними зусиллями з Національною Радою нацбезпеки та оборони України.

Важливими рушіями боротьби з корупцією в галузі перший заступник Міністра назвав кадрові зміни та максимальну прозорість закупівель. За його словами, усунення корупційної складової на залізницях дозволить галузі заощадити від 10 до 20 млрд. грн.

«Стара система здійснює активний спротив змінам, однак вони вже відбуваються. Серед перших кроків – прозорі конкурси на заміщення посад керівників підвідомчих підприємств, використання галузевими підприємствами електронної системи ProZorro для здійснення допорогових закупівель. Максимальна прозорість фінансових та кадрових процесів на залізницях стане позитивним знаком для інвесторів, які зараз розглядають можливість вкладання коштів в транспортну галузь», - відзначив Володимир Шульмейстер.

 

версія для друку