українська російська англійська
“Пожежа на території лісового господарства “Чорнобильська пуща” зупинена, поширення вогню не зафіксовано”, - Петро Коротинський
10.08.2015 | 16:44
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Станом на 15 годину 10 серпня на території Зони відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, зокрема між колишніми селами Ковшилівка та Буда Варовичі рятувальники продовжують ліквідовувати лісову пожежу. Завдяки оперативним діям ДСНС, лісового господарства “Чорнобильська пуща” та застосування авіації ДСНС вдалося ліквідувати верхову пожежу на площі 15 га. Про це повідомив заступник директора департаменту реагування на надзвичайні ситуації, начальник Управління організації пожежогасіння, піротехнічних робіт та підготовки підрозділів ОРСЦЗ Петро Коротинський.

Він зазначив, що авіацією ДСНС вже здійснено 32 скидів води на гасіння пожежі, у тому числі літаками – 15 скидів, вертольотом – 17. За допомогою БАТ розчищено меліоративну смугу довжиною більше 3,8 км.

“Ситуація повністю контрольована. Завдяки своєчасному залученню пожежної авіації нам вдалося зупинити поширення вогню на іншу  територію. Наразі проводиться чергова повітряна розвідка для уточнення масштабів пожежі. За результатами попередніх розвідок та зважаючи на специфічну форму розповсюдження пожежі попередніми причинами загорання є підпал. Проте остаточну причину встановлять правоохоронні органи в ході слідства”, - сказав Петро Коротинський.

Заступник директора департаменту реагування на надзвичайні ситуації зауважив, що радіаційний фон на території пожежі перебуває в межах норми і становить 0,023 мР/год. при нормі 0,050 мР/год. У Києві радіаційний фон становить 0,012 мР/год при нормі 0,030мР/год.

“На території Зони відчуження функціонують 39 автоматизованих постів дозиметричного контролю, які постійно здійснюють заміри радіаційного фону. Крім того, поблизу пожежі також створені додаткові дозиметричні пости. Загрози для розповсюдження пожежі у бік ЧАЕС немає”, - повідомив Петро Коротинський.

Він також зазначив, що гасіння пожежі ускладнюється 5 класом пожежної небезпеки, який у зв’язку зі спекотною погодою переважає нині на всій території України.

“Зважаючи на погодні умови ми звертаємося до громадян з проханням дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати загорання у екосистемах. Адже нині навіть недопалок може стати причиною масштабної пожежі”, - сказав Петро Коротинський.

 

версія для друку