українська російська англійська
Арсеній Яценюк: За два роки олігархи не отримали можливості приватизувати жоден об'єкт в країні
19.02.2016 | 20:06
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Олігархи за останні два роки не отримали можливості приватизувати жоден об'єкт в країні, як вони раніше приватизовували. Про це заявив Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк у п'ятницю, 19 лютого, в інтерв'ю українським телеканалам.

"Ви пригадуєте, як відбувалася приватизація? Домовились, олігархічна змова, вже визначена ціна, і ти став щасливим власником об'єкта державної власності", - нагадав він.

Глава Уряду підкреслив, що державні збагачувальні компанії та низка інших індустріальних компаній, які були в так званій оренді на десятки років, повернуті назад у державну власність.

"По газу. Всі ці вампіри, які сиділи на газових контрактах, - всі знищені. Тепер тільки прямі контракти між Україною і Європейським Союзом", - зазначив Арсеній Яценюк.

"По податкам. Ми два десятки років не могли підняти податки, так звані ренти на найбільш олігархічні види бізнесу. Руда, газ, нафта. Нам це вдалося зробити", - додав він.

Прем'єр-міністр навів приклад компанії "Укрнафта". "Десять років її намагалися повернути під державний контроль. Всі говорили. Нам це вдалося", - наголосив Глава Уряду.

Водночас Арсеній Яценюк зазначив, що в Уряді немає жодного представника якоїсь бізнес-групи чи бізнес-лобі, як було раніше.

"Парламент. Вплив олігархів на Парламент суттєво ослаблений. Він існує, це правда, але це не те, що було раніше, де була чиста кланова політична система", - сказав Прем'єр-міністр.

Крім того, Глава Уряду нагадав, що днями Парламент проголосував закон про особливості управління об'єктами державної власності. "Найтяжчий закон, запропонований Урядом, який не голосувався  півроку - закон про особливості управління об'єктами державної власності, де на кінець-то Уряд отримав повноваження змінити керівників, призначити на відкритих конкурсах, прибрати політичну корупцію, прибрати політичні впливи на державних компаніях, - він вчора був проголосований в 251 голос", - зазначив він.

 

 

версія для друку