українська російська англійська
Ксенія Ляпіна: Забезпечити європейський підхід до регулювання підприємницької діяльності зможемо тільки спільними зусиллями
16.03.2016 | 12:53
ДЕРЖАВНА РЕГУЛЯТОРНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Нещодавно Уряд оприлюднив план дій Кабінету Міністрів України на 2016 рік, де, крім іншого, йдеться про запровадження принципу кращого регулювання - OITO «one intwo out». Про це заявила Голова ДРС Ксенія Ляпіна під час круглого столу «Дерегулювання економіки: виклики, пріоритети, перспективи», який відбувся 15 березня 2016 року у Національному інституті стратегічних досліджень.

ДРС, вивчаючи європейський досвід, неодноразово пропонувала застосовувати такий принцип в українському регуляторному середовищі. Так, наприклад у Великобританії, вводячи регулювання на 1 фунт, на інші 2 воно повинно бути скасоване. Це зекономило бізнесу Великобританії майже 2 мільярди фунтів стерлінгів. Тобто йдеться не про кількість регуляцій, а про їх вартість.

«Практичне втілення європейського досвіду для України, багато в чому залежатиме від готовності органів влади забезпечувати обґрунтованість та ефективність рішень, а також від зацікавленості суспільства у їх впровадженні», - зазначає Ксенія Ляпіна.

За словами Голови ДРС, у зв’язку із вступом у дію Постанови КМУ від 16.12.2015 р. № 1151, вимогою якої є те, щоб кожний проект регуляторного акта супроводжувався цифровими розрахунками, Державна регуляторна служба готова до викликів та спротиву як системи в цілому, так і окремих державних службовців. Адже відтепер їм потрібно буде доводити бізнесу та громадськості актуальність та переваги запропонованих ними рішень шляхом розрахунків.

«Нова методика розрахунку витрат бізнесу на державне регулювання запроваджена нами саме для того, щоб рішення влади нарешті були економічно обґрунтованими та ефективними, а також щоб розробник проекту регуляторного акта міг у доступній суспільству формі довести економічну доцільність свого рішення. Крім того, бізнес-спільнота також отримала змогу впливати на рішення влади на етапі їх формування. Відтепер підприємництво також апелюватиме до розрахунків та матиме змогу доводити недоцільність державних регулювань. Саме такий діалог між владою, бізнесом та громадськістю дасть змогу зменшити витрати бізнесу на адміністрування бізнесу та запустити економіку нашої країни», - додала Голова ДРС.

 

версія для друку