українська російська англійська
Мінрегіон розробив законопроект, спрямований на захист інтересів споживачів та виробників будматеріалів
23.03.2016 | 18:16
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Мінрегіон розробив законопроект «Про основні вимоги до будівель та споруд, а також умови розміщення на ринку будівельних виробів, гармонізовані з нормами законодавства Європейського Союзу», спрямований на захист інтересів споживачів та виробників будматеріалів.

«Документ прибирає виконавчі органи влади з процесу прийняття рішень, опрацювання та видачу технічних свідоцтв здійснюватимуть фахові організації. Погодження ЦОВВ буде виключено з процедури отримання технічного свідоцтва. Запропоновані законопроектом зміни дозволять спростити низку процедур та створити систему, яка працює в усіх європейських країнах», - зазначив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

Сьогодні вищезазначений законопроект був схвалений на засіданні Кабінету Міністрів України. Його основними завданнями є забезпечення безпеки будівель та споруд, створення умов для добросовісної конкуренції на ринку будівельних виробів, підвищення ефективності заходів державного ринкового нагляду, перехід на декларативний принцип оцінки відповідності будівельних виробів, сприяння зняттю технічних бар’єрів у торгівлі.

Це буде реалізовано зокрема через законодавче встановлення основних вимог до будівель та споруд, механізмів визначення технічних показників суттєвих характеристик будівельних виробів у разі відсутності національних стандартів визначення схем оцінки стабільності їх технічних показників, а також через розподіл функцій учасників ринку.

Крім того, прийняття цього законопроекту сприятиме захисту інтересів споживачів та виробників продукції будівельного призначення, а також підвищенню конкурентоспроможності національних виробників на європейському ринку.

 

версія для друку