українська російська англійська
Рада з просування експорту при Мінекономрозвитку провела робочу групу з підтримки експорту фармацевтичної продукції
12.04.2016 | 16:34
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

Експортні можливості українських товаровиробників, зокрема фармацевтичної продукції та заходи з промоції експорту на 2016 рік презентувала заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська під час засідання робочої групи з питань стимулювання експорту фармацевтичної продукції у рамках Ради з просування експорту при Мінекономрозвитку. Захід було організовано спільно з Міністерством охорони здоров’я України.

«Більше ніж рік тому ми відновили роботу перезавантаженої Ради експортерів, також ми змінили назву на Раду з просування експорту при Мінекономрозвитку. Основними її завданням є постійний діалог між Міністерством, експортерами та іншими центральними органами виконавчої влади, адже ми відповідаємо за формування торговельної політики та просування українського експорту на зовнішні ринки», - розповіла  Наталія Микольська.

Відтак, було вирішено працювати в робочих групах і комітетах, які розділені по країнах та індустріях. Важливим є не лише трансляція бачення, а, перед усім, можливість чути всі сторони діалогу та швидко реагувати на виклики.

Наталія Микольська акцентувала увагу на тому, що ресурс держави є обмеженим, і ми повинні користуватися тим, що є. “У нас є угоди про зони вільної торгівлі, а також система торгових преференцій. Це дієві інструменти у нашому арсеналі”, - додала вона.

Під час наради було презентовано Календар подій з промоції експорту на 2016 рік, а також орієнтовний графік проведення засідань спільних міжурядових комісій з питань співробітництва на 2016 рік.

Представники галузі, а саме: керівники українських підприємств-виробників ліків та товарів медичного призначення, представники зацікавлених асоціацій і об’єднань окреслили свої пріоритети та висловили питання, вирішення яких потребує особливої уваги.

У підсумку було запропоновано розробити спільний план дій у співпраці з Міністерством охорони здоров`я України. Та, як результат, усі сторони домовилися підтримувати постійний конструктивний діалог з метою спільного вирішення питань лібералізації валютного регулювання та просування продукції на зовнішні ринки.

Особливу увагу українських підприємств-виробників ліків та товарів медичного призначення було приділено їх інтересу та потенціалу українського виробника щодо виходу та підтримки експорту на ринках СНД, Африки та Південної Америки.

версія для друку