українська російська англійська
Україна і Литва поглиблюють співробітництво в сфері культури
13.04.2016 | 17:04
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Сьогодні в Міністерстві культури України заступник Міністра культури з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко провів зустріч з делегацією Литовської Республіки на чолі з Вiце-міністром культури Литовської Республіки Ромасом Яроцкісом, який прибув до України з офіційним візитом з метою відкриття найбільшого спільного міждержавного проекту України та Литовської Республіки в сфері культури — мистецької акції «Литва – Україна: культурне партнерство 2016».

Культурно-мистецька акція реалізовується у партнерстві Міністерства культури України, Міністерства культури Литовської Республіки та Посольства Литовської Республіки в Україні. В рамках акції протягом 2016 року в Україні відбудеться низка культурно-мистецьких заходів.

«Литовська Республіка є стратегічним партнером для України, зокрема в сфері культури. Ми радо підтримуємо ініціативу культурного партнерства на 2016 рік, це зміцнить відносини між нашими країнами. Міністерство культури України максимально сприятиме реалізації запланованих спільних культурно-мистецьких заходів», — сказав Андрій Вітренко.

«Хочу відзначити позитивний розвиток співпраці в сфері культури між нашими країнами. За останній час від формального спілкування ми перейшли до реальних кроків співпраці, для нас важливі спільні семінари по обміну досвідом, які ми провели минулого року та запланували на цей рік. Переконаний, проект культурного партнерства стане джерелом взаємозбагачення для наших народів»,— зазначив Ромас Яроцкіс.

Під час зустрічі сторони також обговорили питання культурного співробітництва між Україною та Литовською Республікою, зокрема щодо обміну досвідом у сфері збереження культурної спадщини, розвитку музейної справи та проведення спільних культурно-мистецьких заходів.

В рамках візиту Вiце-міністр культури Литовської Республіки візьме участь у офіційному  відкритті виставки сучасної фотографії Литви «Щодення» (Національний музей Тараса Шевченка), яка реалізовується в рамках культурно-мистецької акції «Литва – Україна: культурне партнерство 2016». А також відвідає ряд найвизначніших пам’яток України — Патріаршого Свято-Володимирського кафедрального собору, Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Національного музею історії України, Національного музею народної архітектури у Пирогові та інших.

Довідково

Культурно-мистецька акція «Литва – Україна: Культурне партнерство 2016» відбувається під патронатом Віце-прем’єр-міністра України – Міністра культури України В’ячеслава Кириленка та Міністра культури Литовської Республіки Шарунаса Бірутіса. Координує акцію Литовський інститут культури.

В рамках культурно-мистецької акції в Україні буде презентовано литовське фотомистецтво, дизайн, література, музика, театральне та візуальне мистецтво, також передбачено проведення семінарів, майстер-класів та інших освітніх заходів, організованих спільно з українськими партнерами.

Зокрема, в рамках акції в березні в Києві відбувся джазовий концерт та відкрита міжнародна виставка сучасного мистецтва «Ідентичність. За завісою невизначеності».

версія для друку