українська російська англійська
Нові містобудівні функції в рамках децентралізації отримав Макарів на Київщині
14.04.2016 | 13:16
ДЕРЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ

14 квітня в рамках децентралізації сфери держархбудконтролю нові містобудівні повноваження отримало селище міського типу Макарів Київської області. Акт приймання-передавання справ від Держархбудінспекції до виконкому місцевої ради підписали Голова ДАБІ Олексій Кудрявцев та голова селища міського типу Макарів Вадим Токар.

Тепер місцева влада реєструватиме й надаватиме дозвільні документи на будівництво, а також перевірятиме будівельні майданчики, штрафуватиме порушників та виноситиме приписи на усунення порушень.

«Приємно, що громади Київської області поступово перебирають на себе нові функції, - відзначив Олексій Кудрявцев. – Впевнений, що Макарів зуміє правильно ними розпорядитися для розбудови своєї території. Зі свого боку Держархбудінспекція завжди готова допомогти місцевій владі на новій для неї ділянці роботи».

За словами Голови ДАБІ, Держархбудінспекція передає повноваження тим громадам, які готові їх здійснювати. Зокрема, Інспекція ретельно слідкує, щоб нові кадри на місцях мали професійну освіту та відповідні навички. У випадку Макарова ці умови виконані і місцева інспекція може починати роботу. 

 Вадим Токар підкреслив, що Макарів – перше в Україні селище міського типу, яке взяло на себе повноваження держархбудконтролю.

«Це надзвичайно відповідальний сектор роботи і я радий, що Макарів є одним із піонерів у сфері децентралізації по Київській області. Надзвичайно вдячний Інспекції за тісну співпрацю в рамках передачі повноважень», - заявив він.

Нагадаємо, що сьогодні низка громад вже отримали нові повноваження в рамках децентралізації сфери держархбудконтролю. Серед них такі великі міста як Харків, Луцьк, Тернопіль і Маріуполь, а також Ірпінь на Київщині, Чорономорськ на Одещині, Славута на Хмельниччині, міста Дружківка, Красний Лиман, Дзержинськ та Селидове в Донецькій області.

 

 

версія для друку