українська російська англійська
Геннадій Зубко: Реформи децентралізації та енергоефективності залишаються пріоритетними
14.04.2016 | 18:49
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

У четвер, 14 квітня, Верховна Рада України 239 голосами затвердила новий склад Кабінету Міністрів. Геннадій Зубко призначений на посаду Віце-прем'єр-міністра - Міністра регіонального розвитку та житлово-комунального господарства України.

«Впевнений, що у складі нового Уряду ми разом продовжимо реформування країни. Наш курс залишається незмінним – ми спрямовані на євроінтеграцію і готові далі впроваджувати реформи, які наблизять нас до стандартів та принципів Європейського Союзу. Для нас залишаються пріоритетними реформи децентралізації та енергоефективності. Це складні реформи, але ключові. Саме вони змінять нашу державу, даючи можливість Україні бути рівною серед європейських країн», - зазначив урядовець.

Нагадаємо, під час каденції попереднього Уряду, під керівництвом Геннадія Зубка почали набирати обертів дві найскладніші та найважливіші реформи країни – децентралізації та енергоефективності.

Після ухвалення Закону «Про добровільне об'єднання територіальних громад» понад 6 тисяч  територіальних громад ініціювали своє об'єднання. На місцеві вибори у жовтні 2015 року вийшли 159 об’єднаних територіальних громад. Ще 10 громад вперше пішли на вибори у березні цього року, наприкінці квітня очікується проведення перших виборів ще у 3 громадах.

У рамках реформи децентралізації також розпочалася передача повноважень у сфері держархбудконтролю. Повноваження вже отримали 12 міст, і цей процес триває.

За ініціативи Мінрегіону в Україні почала успішно діяти Державна програма з підтримки енергозбереження, згідно з якою частиною суми кредиту на енергоефективне обладнання та матеріали для населення, ОСББ та ЖБК (від 20% до 70%) відшкодовує держава. Від початку дії програми, «теплими» кредитами на суму понад 1,3 млрд. грн. скористалися понад 100 тисяч українських родин.

Аналітиками Мінрегіону спільно з партнерами з ЄС, Німеччини, спеціалістами групи Світового Банку в Україні, координаційним центром з взаємодії з КМУ при Президентові України та Держенергоефективності розроблено та презентовано концепцію Фонду енергоефективності.

Триває успішна співпраця з міжнародними фінансовими організаціями. У 2015 році Урядом спільно зі Світовим банком успішно реалізовано проект «Розвиток міської інфраструктури» на загальну суму 140 млн. доларів США. Триває реалізація проектів «Розвиток міської інфраструктури - 2» на загальну суму 350 млн. доларів та «Проект підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України» на загальну суму 315 млн. доларів.

Спільно з Європейським інвестиційним банком Уряд реалізує 3 програми: «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» на суму 200 млн. євро, «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України» на суму 400 млн. євро та проект «Розвиток системи водопостачання та водовідведення в місті Миколаєві» на суму понад 30 млн. євро.

Підписано Меморандум про спільні наміри Уряду України та Уряду Німеччини стосовно незв’язного фінансового кредиту розміром 500 млн. євро.

Також спільно з Урядом Японії в Україні розпочато реалізацію проекту з реконструкції Бортницької станції аерації. Загальна сума виділених Японією кредитних коштів – 19,3 млрд. грн.

 

 

 

версія для друку