українська російська англійська
Коментар Міністерства закордонних справ України у справі незаконно утримуваного на території Російської Федерації громадянина України Геннадія Афанасьєва
19.04.2016 | 09:12
МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із протиправними діями російської сторони стосовно примусового визнання належності незаконно засудженого на території Російської Федерації громадянина України Геннадія Афанасьєва до російського громадянства, якого у 2014 році на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим було затримано за сфабрикованими обвинуваченнями у справі т.зв. кримських терористів.

27 березня 2014 року Генеральна Асамблея ООН Резолюцією 68/262 підтвердила територіальну цілісність України в межах її міжнародно-визнаних кордонів, а також  підтвердила нелегітимність референдуму в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь 16 березня 2014 року. Відповідно, громадяни України, які проживають на території АР Крим, не можуть визнаватися ані як громадяни РФ, ані як особи з множинним громадянством.

Згідно з Законом України «Про громадянство України» громадянство України припиняється лише внаслідок виходу з громадянства України, втрати громадянства України, а також за підставами, передбаченими міжнародними договорами України.

Незважаючи на наявність в особовій справі Геннадія Афанасьєва паспорта громадянина України для виїзду за кордон, а також офіційні заяви від нього щодо відмови від російського громадянства та належності до громадянства України, російська сторона не визнає українського громадянства та відмовляється надавати дозвіл на зустріч з ним консульських посадових осіб України. 

Наголошуємо, що громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і м. Севастополь, на яких неправомірно було поширене громадянство РФ,  у правовідносинах з Україною визнаються лише громадянами України.

У цьому зв’язку Міністерство закордонних справ вимагає від російської сторони припинити незаконні дії щодо примусового надання Геннадію Афанасьєву російського громадянства, надати дозвіл українським консулам на зустріч зі співвітчизником, а також негайно звільнити Геннадія Афанасьєва з-під варти та забезпечити його повернення в Україну. 

 

версія для друку