українська російська англійська
Павло Розенко: Уряд працює над посиленням соціального захисту постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС
26.04.2016 | 12:24
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Кабінет Міністрів України шукає шляхи і можливості для посилення соціального захисту постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Про це в інтерв’ю журналістам повідомив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко

„Ми знаходимось в постійному контакті з чорнобильськими громадськими організаціями, щоб знайти можливості для посилення соціального, зокрема пенсійного, забезпечення ліквідаторів та постраждалих”, - сказав він.

Віце-прем’єр запевнив, що жодного обмеження пільг чорнобильцям не буде. Він також повідомив, що на спільному засіданні представників Уряду на чолі з Прем’єр-міністром України та громадських організацій чорнобильців, були надані певні нові пропозиції щодо необхідності ревізії чорнобильського законодавства і концентрації коштів і грошових ресурсів бюджету на людях, які справді потребують допомоги від держави.

„Є домовленість про те, що буде діяти спільна робоча група, куди увійдуть представники Мінсоцполітики, Мінфіну, чорнобильські громадські організації, народні депутати України, щоб провести ревізію і оновити чорнобильське законодавство. Щоб грошова фінансова і пільгова допомога держави не розпорошувалася, а надавалася тим людям, які є справжніми ліквідаторами, які стали інвалідами внаслідок чорнобильської катастрофи. Таким чином ми зможемо посилити адресність державної допомоги і підвищити соціальний захист цих людей”, - наголосив Павло Розенко.

Павло Розенко також підкреслив, що будь-яка верифікація соціальних виплат постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС має відбуватися дуже виважено. „Люди, які фіктивно отримували чорнобильські посвідчення, зазвичай дуже швидко проходили процес перереєстрації. А справжні чорнобильці мали пройти 10 кіл пекла, щоб отримати підтвердження, що вони є ліквідатором чи інвалідом внаслідок аварії на ЧАЕС. Тут ми будемо діяти дуже виважено і ті стандартні механізми верифікації соцвиплат, які можна застосовувати до інших категорій громадян, в цьому випадку так прямо застосовувати не можна”, - зауважив Віце-прем’єр-міністр, додавши, що верифікація чорнобильських виплат має чітко узгоджуватися з чорнобильськими громадськими організаціями, щоб не допустити порушення тих людей, які справді постраждали внаслідок аварії на ЧАЄС.

 

версія для друку