українська російська англійська
Укрзалізниця адаптує он-лайн-сервіс продажу квитків для людей з порушеннями зору
08.06.2016 | 14:45
ПАТ "УКРЗАЛІЗНИЦЯ"

ПАТ «Укрзалізниця» продовжує адаптацію он-лайн-сервісу продажу квитків (booking.uz.gov.ua) для потреб осіб з порушеннями зору. 6 червня 2016 року фахівці товариства обговорили з представниками Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» кроки реалізації заходів із вдосконалення системи.

Наразі триває адаптація он-лайн-сервісу з використанням спеціальних звукових синтезаторів мовлення. Зокрема, це дасть можливість завдяки спеціальному програмному забезпеченню відтворювати звукову інформацію про статус місць у поїздах – вільне чи зайняте. Учасники засідання узгодили технічні моменти реалізації проекту, залізничники вислухали побажання осіб, які будуть користуватися сервісом, та врахують їх під час адаптації сервісу.

За словами фахівців ПАТ «Укрзалізниця», для повної адаптації он-лайн-сервісу продажу квитків для потреб осіб з інвалідністю Міністерству соціальної політики України  потрібно створити єдиний державний реєстр осіб, які мають право на пільги.  Саме  до цієї системи має бути підключений он-лайн-сервіс продажу квитків з валідацією документів, що дають право на пільгу. Кабінет Міністрів України ще у 2003 році доручив Мінсоцполітики створити такий реєстр, але це не було зроблено, тому продаж пільгових квитків через інтернет наразі неможливий. Щоб вирішити цю проблему ПАТ «Укрзалізниця» звернеться до Мінінфраструктури з пропозицією щодо створення міжвідомчої робочої групи з вирішення та узгодження зазначеного питання.

Нагадаємо, Укрзалізниця вже отримала від Навчально-інформаційного комп’ютерного центру Українського товариства сліпих офіційний технічний висновок, який засвідчує, що інтернет-сайт Укрзалізниці та віджет попереднього продажу залізничних квитків «Замовлення квитків on-line» є адаптованими для осіб із глибокими вадами зору і відповідають стандартам, вимогам нормативно-технічної документації, чинних міжнародно-правових актів та українського законодавства. Для людей з порушеннями зору на веб-сайті Укрзалізниці є інтерактивна можливість зміни розміру шрифтів, сполучень кольорів символів та фону, котрі забезпечують контрастність зображення відповідно до норм. Для цього необхідно натиснути на піктограму у вигляді ока, розміщену у верхній частині веб-сайту.

 

версія для друку