українська російська англійська
Україна має бути конкурентоздатною у Чорноморському басейні, - Володимир Омелян
10.06.2016 | 17:45
МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

Міністерство інфраструктури розпочало підготовку до реформування морської галузі, результатом якої має стати створення Морської адміністрації України та перегляд функціонування портів. Про це завив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян, відкриваючи нараду щодо реформування морської галузі 10 червня 2016 року.

«Ми розпочали серію Установчих зборів щодо реформування низки галузей України. Сьогодні ми запросили усіх представників адміністрацій морських портів, бізнесу і експертного середовища як з України, так і з-за її меж для того, щоб фахово розібратися в тому, що відбувається у галузі та яких заходів необхідно вжити, щоб вона йшла у ногу з часом», - повідомив Володимир Омелян.

«Ми хочемо реформувати адміністрацію морських портів, яка неодноразово була джерелом скарг на зловживання та неефективність. Сподіваємося, що підсумком цих нарад буде створення Морської адміністрації України. Цей орган має стати вкрай важливим для системного розвитку галузі», - зазначив Міністр.

Одним з головних питань, на думку Володимира Омеляна, є реформа морських портів та розвитку їх привабливості у Чорноморському басейні.

«Говорячи про конкурентоспроможність портів, вкрай важливо обговорити питання приватизації та концесії, або, можливо, інших видів управління державним майном. Не менш важливим є питання портових тарифів, ставок і зборів для того, щоб Україна була конкурентоздатною у Чорноморському басейні. Сьогодні ці збори у нас перевищують в кілька разів ставки інших портів», - зауважив Володимир Омелян.

Відпрацювання всіх нормативних актів та змін до законодавчої бази, на думку Міністра, повинні завершитися до осені.

 

версія для друку