українська російська англійська
Геннадій Зубко: Архітектурна спільнота має взяти лідерство у побудові нової України
04.07.2016 | 17:57
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Сьогодні архітектурна спільнота має взяти на себе лідерство у побудові нової України з точки зору впровадження нових підходів до планування архітектури територій, інфраструктури, впровадження інвестиційних проектів. Та, найголовніше, нинішнє покоління українських архітекторів, створюючи обриси нової України, сучасної та європейської,  може стати лідерами в інтеграційних прагненнях нашої держави до Європейського союзу. Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час вітань  з Днем архітектури.

«Нині Україна руйнує радянську систему управління, коли за вказівкою з центру визначалося, де і за яким типовим проектом слід будувати дитячий садок, лікарню або інший інфраструктурний об’єкт. Реформа децентралізації дала кожній громаді право, взявши на себе відповідальність і маючи на це кошти, впровадити на свій розсуд той чи інший проект», - підкреслив Геннадій Зубко.

Він  переконаний, що на сьогоднішній день на місцях зростає запит на роботу архітекторів. «В першу чергу, це питання планування територій. Адже кожна громада розробляє стратегію розвитку своєї території для того, щоб побудувати комфортне і якісне життя, залучити інвестиційні проекти, створити нові робочі місця, отримати додаткові податки до місцевого бюджету тощо. Тому архітектори сьогодні мають можливість, а з іншого боку - велику відповідальність працювати безпосередньо з місцевим самоврядуванням», - наголосив Геннадій Зубко. 

Віце-прем’єр-міністр повідомив, що для створення додаткового ринку саме для архітекторів наразі триває робота з Верховною Радою України.  Зокрема, над прийняттям законопроектів щодо планування територій, принципів регулювання містобудівної діяльності.

«Ми маємо створити хаб для комунікацій в архітектурній спільності. У нас є проектні інститути, є спілка архітекторів, яка отримала статус саморегулюючої організації. Тепер потрібна ініціатива архітекторів щодо змін у законодавстві та нормативних документах, імплементації європейських стандартів,   розробки  сучасних інвестиційних та інфраструктурних проектів – всього того, що необхідно збудувати у майбутній Україні», - наголосив Геннадій Зубко.

 

версія для друку