українська російська англійська
МІП: У Хмельницькому журналістів навчали західним технікам медіа-розвідки
07.07.2016 | 15:55
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

В юридичній клініці Хмельницького університету управління та права за підтримки ГО «Хмельницька ініціатива», пройшов 23-й відкритий OSINT-тренінг для журналістів. Практичне навчання провів радник Міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін (директор Інституту постінформаційного суспільства, незалежний експерт з питань інформаційних війн і конкурентної розвідки).

Протягом 4-годинного інтенсиву понад 30 учасників вчились інструментам пошуку інформації про кандидатів у народні обранці, політиків, фізичних та юридичних осіб, тендерні закупівлі, досліджували url-адреси для виявлення прихованої інформації та іншим корисностям у роботі журналіста. Отримані на тренінгах знання сприятимуть створенню суспільно-важливого контенту, зокрема, про корупціонерів, для розпізнавання «фейків», неправдивої інформації окремих ЗМІ тощо. Загалом в межах проекту вже відбулось 23 тренінги у 19 містах України для понад 800 учасників.

Мета проекту OSINT Academy – навчити всіх бажаючих використовувати новітні технології OSINT (Open Source Intelligence - розвідка по відкритих даних) для захисту себе та інших громадян України від інформаційних маніпуляцій з боку як зовнішнього, так і внутрішнього ворога.

 

 

версія для друку