українська російська англійська
Минулої доби в Україні виникло 208 пожеж в природних екосистемах. ДСНС закликає дотримуватися правил пожежної безпеки
01.09.2016 | 10:08
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Підрозділи ДСНС України продовжують ліквідовувати пожежі на відкритих ділянках місцевості, торфовищах, полях, сільгоспугіддях. Зокрема, впродовж минулої доби в Україні виникло 208 пожеж у природних екосистемах на загальній площі 167 га. З початку року зафіксовано 14 тис. 653 пожежі в екосистемах на площі 12 тис. 366 га.

30 серпня в селищі Драбовому Черкаської області виникло загорання сухої трави. Підрозділами ДСНС пожежу ліквідовано, вогнем знищено сухостій на площі 1 га та перекриття розташованої поруч надвірної споруди. Ймовірною причиною займання є необережне поводження з вогнем невстановленою особою.

Цього ж дня, за межами с. Холодна Балка Біляївського району Одеської області рятувальники ліквідували загорання сухої трави і чагарника на площі 30 га.

Крім того, триває ліквідація загорань на торфовищах поблизу села Кисилин Локачинського району Волинської області на площі 0, 25 га та в селі Гамаліївка Пустомитівського району Львівської області на площі 0,6 га.

Здебільшого загорання у природних екосистемах виникають внаслідок випалювання сухої рослинності, порушення громадянами правил пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках, перебування в лісових масивах і на торфовищах. Особливу небезпеку становить саме випалювання пожнивних залишків на полях після завершення зернозбиральної кампанії, адже такі дії призводять до виникнення масштабних пожеж. Вогонь швидко може перекинутися на поруч розташовані населені пункти, лісові масиви.

Шановні громадяни! Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає Вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Особливу увагу варто звернути жителям Житомирської, Дніпропетровської, Рівненської, Хмельницької, Чернівецької, Черкаської, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Закарпатської, Волинської, Вінницької, Кіровоградської та Полтавської областей, де за прогнозами Укргідрометцентру, до 5 вересня  утримається надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека. Також вкрай обережними варто бути жителям столиці, де впродовж 2-5 вересня очікується висока (4 класу) пожежна небезпека, та мешканцям Київщини, де до 5 вересня утримається висока (4 класу) пожежна небезпека.

В першу чергу, не випалюйте стерню на полях, суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводьте відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, не розкидайте недопалки та сірники на суху трав’яну підстилку. Стежте, щоб діти не бавилися з вогнем.

В разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером 101!

 

версія для друку