українська російська англійська
ДСНС закликає дотримуватися правил пожежної безпеки - в Україні утримується спека
08.09.2016 | 10:53
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Підрозділи ДСНС України продовжують ліквідовувати пожежі на відкритих ділянках місцевості, торфовищах, полях, сільгоспугіддях. Зокрема, впродовж минулої доби в Україні виникло 209 пожеж у природних екосистемах на загальній площі 212 га. З початку року зафіксовано 16 тис. 363 пожежі в екосистемах на площі 13 тис. 846 га.

7 вересня на відкритій території за межами мікрорайону Матвіївка м. Миколаїв виникла пожежа сухої трави та хвойної підстилки на території Матвіївсько-Баловського лісового урочища на загальній площі 2,5 га. Завдяки своєчасно вжитим заходам вдалося швидко локалізувати пожежу на тій площі, яку вона досягла на момент прибуття оперативно-рятувальних підрозділів та не допустити перекидання вогню на лісові насадження.

Цього ж дня, у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області на території військового полігону виникла пожежа сухої трави на площі 8 га. Загорання ліквідовано спільними зусиллями підрозділів ДСНС та Міноборони.

Також 7 вересня поблизу с. Партизанське Дніпропетровської області виникло загорання сухої трави на лузі між двома садовими товариствами. Підрозділами ДСНС пожежу ліквідовано на площі близько 22 га. Жертв та постраждалих немає.

Крім того, у Івано-Франківській, Київській та Львівській областях триває ліквідація горіння торфу на загальній площі 3,5 га.

Здебільшого загорання у природних екосистемах виникають внаслідок випалювання сухої рослинності, порушення громадянами правил пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках, перебування в лісових масивах і на торфовищах. Особливу небезпеку становить саме випалювання пожнивних залишків на полях після завершення зернозбиральної кампанії, адже такі дії призводять до виникнення масштабних пожеж. Вогонь швидко може перекинутися на поруч розташовані населені пункти, лісові масиви.

Шановні громадяни! Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає Вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Особливо уважними варто бути впродовж 8-12 вересня, адже саме в цей час майже по всій території України, крім Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської, Волинської, Донецької та Луганської областей, переважатиме надзвичайна пожежна небезпека.

В першу чергу, не випалюйте стерню на полях, суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводьте відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, не розкидайте недопалки та сірники на суху трав’яну підстилку. Стежте, щоб діти не бавилися з вогнем.

У разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером 101!

 

 

версія для друку