українська російська англійська
Вступне слово Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана на засіданні Уряду від 8 вересня 2016 року
08.09.2016 | 15:25
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня, шановні колеги! Розпочинаємо нашу роботу, засідання Уряду.

У вівторок розпочала роботу V сесія Верховної Ради України. Хочу підкреслити, що за останні декілька років нове скликання українського Парламенту працювало над прийняття ряду важливих законопроектів. І за цей період часу вдалося прийняти біля 500 законів. Але я завжди вважав і вважаю сьогодні, що кількісний показник законів не є критерієм, по якому можемо оцінювати роботу Парламенту, можу про це говорити як колишній Голова Верховної Ради. Але за цей період часу нам вдалося провести ряд важливих змін на рівні законів, які сьогодні ми впроваджуємо в життя.

Зокрема сформована вся база антикорупційного законодавства, реформування Національної поліції, провели достатньо, на мій погляд, рішучі питання і закони, які закони, які пов`язані з децентралізацією влади, ряд питань, які пов`язані з дерегуляцією, і інші питання, які фактично почали змінювати Україну. Зрозуміло, що від початку прийняття закону до його впровадження у життя і отримання результату проходить деякий час. Я взагалі вважаю, що найголовнішою нашою проблемою за останні 2 роки є саме швидкість проведення реформ.

Якби ми рухалися швидше, думаю, що і позитивних результатів реформ було б набагато більше. Але ми діємо в реальних умовах. І зараз, вважаю, завдання нової сесії Парламенту і депутатів, колег пришвидшити нашу спільну діяльність. Хочу ще раз підкреслити, що Уряд абсолютно повністю налаштований на взаємодію з народними депутатами України, з комітетами, фракціями українського Парламенту. Ми хочемо конструктивної, якісної роботи, щоб в результаті прийняття тих законів, які необхідні для розвитку України, ми отримали високу якість.

Беззаперечно, працювати над якісними законами – дуже монотонно і важко. Це важка праця. Це важче, ніж вийти на трибуну популістам і за 3 хвилини, які передбачені Регламентом у своєму виступі, "натовкти" різних лозунгів про світле майбутнє і про сьогоднішні проблеми. Це набагато простіше.

Я взагалі хотів би сказати, що, на мій погляд, працювати, робити роботу набагато складніше. Я думаю, що переважна більшість українців мене підтримає, набагато складніше працювати, ніж виступати з популістичними лозунгами з трибуни українського Парламенту або в ефірі українського телебачення.

Тут є, напевно, відмінність між нами та популістами. Ми працюємо кожного дня та намагаємося ситуацію стабілізувати, змінювати. Ми намагаємося зробити так, щоб Україна відбулася як економічно сильна країна. Але просто словами й лозунгами цього зробити неможливо. Це можливо зробити тільки важкою працею.

І хочу підкреслити, що як людина, яка мала відношення до тих законів, які б змінювали країну, дуже розраховую на те, що ми спільно з українським Парламентом зможемо продовжити цю роботу спільно та дамо позитивний результат. Нам потрібна якісна співпраця з українським Парламентом. І ми будемо докладати до цього всіх необхідних зусиль.

Окреме питання – це бюджет України. Ми маємо у вересні внести цей бюджет в Парламент. Я б хотів, щоб ми побудували якісний діалог навколо Парламенту. Але як я й говорив раніше, Уряд України внесе в Парламент чесний бюджет, бюджет, який є чесний з двох причин.

Перше – це реальні доходи, реальні, і абсолютно відкритий розподіл цих доходів на потреби країни, українських громадян. Ми чітко зробили там пріоритизацію наших завдань: це оборона та безпека; це економічне зростання, інфраструктура; це питання збереження децентралізації; підтримання наших аграріїв; запровадження більш активної енергоефективності. Ми маємо підтримати через цей бюджет, машинобудування в країні, і ми можемо це зробити в наступному році.

І один з головних пріоритетів – це наша українська освіта, де ми маємо і підвищити заробітну плату вчителям, і маємо зробити все для того, щоб ситуація в освіті почалася змінюватися в кращий бік. Тому ці всі пріоритети будуть представлені  в проекті бюджету на 2017 рік.

Я розумію, що якщо ми не встигнемо його внести, який буде галас з боку популістів, що все пропало, що все не так. Але я вважаю, що в українському Парламенті є багато абсолютно конструктивних професійних народних депутатів, які консолідуються навколо того, щоб ці закони чи Закон "Про державний бюджет" був якісним і був ухвалений у відповідний час.

Хотів би проінформувати вас, що вчора я відвідав Криницю, де була зустріч з прем'єр-міністрами Вишеградської четвірки. Була і спільна зустріч з прем'єр-міністрами, і двосторонні зустрічі. Хочу підкреслити, що з країнами Вишеградської четвірки у нас є величезний потенціал щодо розвитку наших взаємовідносин, транскордонного співробітництва. Ми з вами маємо спільні кордони з країнами Вишеградської четвірки (не з усіма), і там, де ми маємо спільний кордон, ми маємо в тому числі розвивати наше інфраструктурне співробітництво. Повірте, що і з польським Прем’єр-міністром, і угорським Прем’єр-міністром, і словацьким Прем’єр-міністром ми проговорили питання й інфраструктурної взаємодії, й енергетичної співпраці.

Я думаю, що треба сьогодні підкреслити важливу роль Словаччини у зміцненні нашої енергонезалежності і постачанні газу через словацьку територію, словацькі мережі до України.

Найближчим часом буде моє доручення Мінінфраструктури, Міненерговугілля і Мінприродипосилити цю роботу. У нас є ряд спільних екологічних проектів, які ми можемо робити, і сюди залучати, в тому числі, й міжнародні ресурси.

Тому наше завдання – поглиблювати співпрацю з нашими партнерами. І хочу підкреслити ще раз, що в країнах Вишеградської четвірки ми маємо наших надійних партнерів і маємо посилити з ними співпрацю, в тому числі в економічній сфері. Абсолютно всі зацікавлені, всі розуміють ключову роль України в регіоні. І наше завдання підсилювати нашу взаємодію і співпрацю, щоб мати відповідні результати цієї роботи.

Стосовно сьогоднішнього засідання Уряду, ми маємо два основних питання. Буде дві доповіді Міністра екології та природних ресурсів. Ви пам`ятаєте, що у нас є в Україні проблеми. У нас є багато проблем, але ми для того і зібралися, щоб вирішувати ці проблеми, а ще краще – робити так, щоб ці проблеми не повторюватися. В Україні важка ситуація зі сміттєзвалищами. Наряду з тим, що потрібно вирішити це питання, нам потрібно ще й розуміти, де у нас є такі джерела забрудненням, по яких нам потрібно приймати рішення сьогодні. І таку інтерактивну мапу презентує Остап Семерак.

І Міністр аграрної політики та продовольства проінформує країну, Уряд про те, в якому стані сьогодні знаходиться сільське господарство, які ми маємо врожаї на даний момент, які плани на посівну кампанію, загальний стан ситуації в галузі.

 

версія для друку