українська російська англійська
ДСНС нагадує: необережне поводження з вогнем стає причиною масштабних пожеж в екосистемах
16.09.2016 | 10:25
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Майже по всій території України спостерігається тепла, посушлива погода. За таких умов навіть недопалок чи сірник, кинутий на лісову підстилку, у полі, на торфовищі чи сільгоспугідді може стати причиною масштабної пожежі. Щодня підрозділи ДСНС виїжджають для ліквідації загорань у екосистемах.  Минулої доби в Україні виникло 311 такого роду пожеж на загальній площі 301 га. З початку року зафіксовано 18 тис. 818 пожеж в екосистемах на площі 15 тис. 980 га.

Так, 14 вересня, підрозділи управління ДСНС у Кіровоградській області 16 разів залучалися до ліквідації пожеж на відкритій території. Так, у с. Червона Долина Бобринецького району виникла пожежа сухої трави на площі 3 га, у с. Межирічка Голованівського району – пожежа пожнивних залишків на полі на площі 375 кв. м. Займання сухої трави та сміття фіксувалися також у Долинській, Кропивницькому, Новогородці, Олександрівці, Петровому та  інших населених пунктах області.

Цього ж дня житомирські вогнеборці ліквідували 18 загорань сухої трави та один осередок торфу. Пожежі сухостою виникали в 12-ти районах області, а також в містах Бердичеві, Коростені, Малині і смт Брусилів, під час яких вогнем пройдено понад 26 га території. Загорання торфу виникло поблизу с. Рудня Радовельська Олевського району. Підрозділи ДСНС ліквідували пожежу на 2,5 га.

15 вересня на території Миколаївської області зареєстровано 31 пожежу сухої трави та сміття на територіях приватних домоволодінь та за межами населених пунктів. Дані випадки зафіксовані у Веселинівському, Доманівському, Казанківському, Первомайському, Новоодеському, Очаківському, Вітовському, Вознесенському, Арбузинському, Березнегуватському районах, а також містах Миколаїв, Новий Буг, Вознесенськ. Загальна площа, яку пройшов вогонь, склала понад 24 га.

Здебільшого, загорання у природних екосистемах виникають внаслідок випалювання сухої рослинності, порушення громадянами правил пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках, перебування в лісових масивах і на торфовищах. Особливу небезпеку становить саме випалювання пожнивних залишків на полях після завершення зернозбиральної кампанії, адже такі дії призводять до виникнення масштабних пожеж. Вогонь швидко може перекинутися на поруч розташовані населені пункти, лісові масиви.

Шановні громадяни! Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає Вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Особливо уважними варто бути впродовж 16 вересня, адже цього дня майже у всіх регіонах Україні, крім Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської областей, утримається надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека.

В першу чергу, не випалюйте стерню на полях, суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводьте відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, не розкидайте недопалки та сірники на суху трав’яну підстилку. Стежте, щоб діти не бавилися з вогнем.

У разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером 101!

 

версія для друку