українська російська англійська
ДСНС закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки у побуті
28.09.2016 | 10:13
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Щодня підрозділи ДСНС України ліквідовують сотні пожеж по всій території країни, значна частка яких виникає саме у житловому секторі.  Так, з початку року в Україні виникло понад 60 тисяч пожеж, з яких понад 20 тисяч - у житловому секторі. Внаслідок пожеж вже загинуло 1057 людей та постраждало 872.

Зазвичай причиною виникнення пожеж у житловому секторі є нехтування громадянами елементарних правил пожежної та, в першу чергу, власної безпеки. Паління у ліжку, перенавантаження або несправність електромережі часто призводять до пожеж у побуті. Крім того, особливої актуальності питання протидії пожежам у житловому секторі набуває з початком похолодання та зниження температурних показників. Адже часто для обігріву власних помешкань люди використовують саморобні або несертифіковані електрообігрівачі, а також порушують правила експлуатації пічного опалення.

Так, 26 вересня рятувальники Житомирщини виїжджали для ліквідації пожежі в житловому будинку в м. Бердичів. Під час розвідки вогнеборці встановили, що осередок загоряння знаходиться на перекритті будівлі — у місці, де димар пічного опалення виходить на горище. Вогонь частково охопив перекриття та покрівлю. Підрозділи ДСНС пожежу ліквідували. Ймовірною причиною займання є неправильна будова системи пічного опалення та некоректна його експлуатація.

27 вересня на Донеччині, у м. Краматорськ виникла пожежа в одній з кімнат квартири на другому поверсі п’ятиповерхового будинку. Підрозділами ДСНС під час проведення розвідки в кімнаті на ліжку було виявлено господаря квартири 1941 р.н., якого вогнеборці винесли на свіже повітря та передали медикам. Ймовірна причина пожежі - необережне поводження з вогнем при палінні господарем квартири.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре застерігає громадян дбати про належний протипожежний стан власних помешкань, дотримуватись правил пожежної безпеки в побуті:

-не паліть у ліжку;

-слідкуйте за станом та справністю електромережі;

-у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски тощо;

-використовуйте для обігріву помешкань тільки сертифіковані електрообігрівачі;

-дотримуйтесь правил пожежної безпеки при використанні індивідуальних систем опалення та систем пічного опалення;

- намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі  великої потужності.

Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

 

 

версія для друку