українська російська англійська
Питання боротьби з АЧС буде винесене на найближче засідання РНБО, - Тарас Кутовий
29.09.2016 | 16:37
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Питання боротьби з африканською чумою свиней буде вирішене на найближчому засіданні Ради національної безпеки та оборони. Про це, перебуваючи на всеукраїнській виставці «АгроЕкспо 2016», повідомив журналістам Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.

«Ми відвідували секцію тваринництва, немає у нас сьогодні свиней на виставці. Я підняв це питання, я думаю, що на найближчому засіданні РНБО це питання буде вирішене», - сказав Тарас Кутовий.

За інформацією, яку надав Міністр, перші заходи, які потрібно було зробити, були проведені в рамках протиепізоотичної комісії.

«Була позачергова нарада, яку провів Перший віце-прем'єр-міністр разом зі мною, селекторна разом з керівниками областей, вже певні кроки робляться», - повідомив Тарас Кутовий.

На переконання очільника Мінагрополітики, вирішенням ситуації можуть бути кроки, пов'язані з прискоренням і полегшенням процедури надання компенсації за вилучених тварин, заходи, що уможливлять створити доступ ветеринарам на подвір'я господарств та інше.

«Першочергові заходи, це, звичайно, перекриття переміщення живої ваги з області в область, так само здійснення цивілізованого забою на бойнях і фактично зменшення подвірного забою», - додав Тарас Кутовий.

Міністр переконаний, що такий перелік заходів дасть свої результати, однак відзначив, що проблема насправді на державному рівні і нею активно займаються.

 

версія для друку