українська російська англійська
Література, як інструмент у боротьбі за свободу слова - у м. Франкфурт-на-Майні триває щорічний міжнародний книжковий ярмарок
20.10.2016 | 17:02
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

У місті Франкфурт-на-Майні триває Міжнародний книжковий ярмарок, де цьогоріч Міністерство культури спільно з Міністерством закордонних справ та консульським представництвом України у Франкфурті представляє національний стенд.

Урочисту церемонію відкриття провели за участі найвищого представництва книжкового форуму, а саме – президента Франкфуртського книжкового ярмарку Юргена Бооса, а також директора Німецької асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів Генріха Рітмюллера та мера  міста Франкфурт-на-Майні Пітера Фельдмана.

Почесними гостями заходу стали Король Бельгії Філіп І та Король Нідерландів Віллем-Александер. Урочисту церемонію також відвідали Міністри культури з Швеції – Еліс Ба Кунке, Грузії - Михаїл Гіоргадзе, Нідерландів – Др. Джет Буссмейкер, України - Євген Нищук, Міністр закордонних справ та нерухомої культурної спадщини Фландрії – Гірт Бургейос та інші представники європейських Урядів, а також Президент Європарламенту Мартін Шульц. У своїй промові він наголосив на силі культури у подоланні соціальних проблем в сучасній Європі.

“Така актуальна у нинішній, такий непростий для усього світу час, боротьба за свободу слова, свободу думки та висловлювання – це одвічне і непохитне людське право. Я вірю в силу літератури, сотень, тисяч видавництв по всьому світу, що несуть людям таке важливе та сильне “Слово”.  Переконаний, Франкфуртський книжковий ярмарок, це той важливий захід, що дарує нам нагоду у спільних зусиллях стати ще сильнішими”, - відзначив під час виступу Мартін Шульц.

За оцінками експертів Національний стенд України, де представлені здобутки 14 українських видавництв, що презентують сучасну українську актуальну літературу, нині відповідає усім запитам вибагливої європейської літературної публіки та її книжковим вподобанням. Українці  також презентують насичену мистецьку програму за участі відомих сучасних літераторів -  Сергія Жадана, Юрія Андруховича, Катерини Бабкіної, Ірини Цілик та багатьох інших, творчість яких повністю перегукується з темами мистецтва у часи війни, боротьби за свої права, свободу слова та думки. Програма Франкфуртського книжкового ярмарку триватиме до 23 жовтня.

 

версія для друку