українська російська англійська
І. Климпуш-Цинцадзе у Варшаві: "Польща має великий досвід у децентралізації, і ми раді, що ви готові ним ділитися"
25.10.2016 | 19:09
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Перебуваючи з робочим візитом у Варшаві Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з низкою високопосадовців Республіки Польща, зокрема, Державним секретарем Канцелярії Президента Кшиштофом Щерським, Заступником Маршалка Сейму Ришардом Терлецьким, очільником Бюро Національної Безпеки Павелом Солохом та Уповноваженим Уряду РП з питань реформ в Україні, Державним секретарем у Міністерстві фінансів РП Вєславом Яньчеком.

Під час зустрічі з К.Щерським і П.Солохом ішлося, зокрема, про гібридну війну, яку веде Росія проти України, невиконання Москвою Мінських угод, продовження санкцій проти РФ, зміцнення української армії, співпрацю наших держав у контексті євроатлантичної інтеграції України, а також дію зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Польська сторона висловила зацікавленість в унікальному досвіді України щодо протидії гібридній війні. Також співрозмовники високо оцінили досвід спільної литовсько-польсько-української бригади, який можна використовувати у співпраці з такими членами НАТО як, приміром, Румунія чи Болгарія.

Віце-прем`єр подякувала пану Щерському та пану Солоху за підтримку України. Вона зазначила, що участь Президента Польщі в урочистостях з нагоди 25-ї річниці незалежності України вкотре продемонструвала високий рівень дружніх відносин між двома державами.

Під час зустрічей у Сеймі йшлося про важливість поглиблення політичної співпраці, зокрема, парламентської. Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила сподівання на підтримку України польськими парламентаріями в Раді Європи, НАТО та ОБСЄ. Заступник Маршалка Сейму запевнив Віце-прем`єра в підтримці України. «Щоб протистояти російським планам, треба мати сильну Європу. Ми з великою повагою і подивом дивимося на зміцнення української армії», – сказав він.

Із Уповноваженим Уряду РП з питань реформ в Україні, Державним секретарем у Міністерстві фінансів РП Вєславом Яньчеком Віце-прем`єр-міністр обговорила впровадження реформ в Україні, реалізацію спільних фінансових програм, митну співпрацю та важливість покращення інфраструктури для пожвавлення економічних зв'язків. «Польща має великий досвід у децентралізації, і ми раді, що ви готові ним ділитися», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Окрім цього, вона поінформувала пана Яньчека про пріоритети Уряду, серед яких впровадження Національної програми 2020, імплементація Угоди про асоціацію, реформа держслужби та енергоефективність.

 

 

версія для друку