українська російська англійська
Мінекономрозвитку: Рівень тіньової економіки знизився до 38% від ВВП
17.11.2016 | 18:23
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ТА ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

За попередніми розрахунками Мінекономрозвитку, у І півріччі 2016 року рівень тіньової економіки склав 38% від офіційного ВВП, що на 4 відсоткових пункти менше порівняно з показником відповідного періоду 2015 року. Про це йдеться у звіті, який підготував департамент економічної стратегії та макроекономічного прогнозування Мінекономрозвитку.

Детінізація є результатом дії кількох факторів:

∙  закріплення відносної макроекономічної стабільності (інфляція за перше півріччя склала 4,9% проти 40,7% у відповідному періоді 2015 року; девальвація обмінного курсу гривні при цьому становила 6,5% порівняно зі зростання у 1,4 раза у січні-червні 2015 року);

∙  поліпшення бізнес-клімату внаслідок дотримання політики дерегуляції та оптимізації функціонування державного сектору економіки з метою підвищення його ефективності (відповідно до рейтингу Doing Business-2017 Україна посіла 80 місце серед 190 країн; у рейтингу Doing Business-2016, уточненому відповідно до методології, застосованій цьогоріч, Україні належало 81 місце серед 189 країн);

∙  поступового відновлення та формування нових міжгалузевих зв’язків в економіці;

∙  започаткування процесів детінізації на ринку праці внаслідок зниження ЄСВ.

В той же час слід зазначити, що процес детінізації стримується нерозв’язаними досі проблемами, які негативно позначаються на показниках розвитку економіки країни в цілому. Це, зокрема, продовження тенденції до скорочення обсягів кредитування корпоративного сектору, збереження низької зовнішньоекономічної кон’юнктури, введення імпортних та транзитних обмежень Російською Федерацією, тощо.

Зі звітом “Загальні тенденції тіньової економіки в Україні у І півріччі 2016 року” можна ознайомитись за посиланням: http://bit.ly/2gm91Vt.

 

версія для друку